II NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.01.2020 r.

1. Do piątku (25 stycznia) trwa się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Życzliwymi bądźmy (por. Dz 28,2).

2. W związku z trwającym obecnie II Synodem Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, na prośbę biskupa diecezjalnego Edwarda Dajczaka, w dzisiejszą niedzielę realizowane są badania religijności, duchowości i stosunku do Kościoła wśród diecezjan. Zwracamy się o pomoc w realizacji badań, których wyniki pomogą w odpowiedzi Kościoła lokalnego na bieżące problemy oraz potrzeby religijne i duchowe wiernych naszej diecezji. Chętni będą mogli wziąć udział w anonimowym badaniu prowadzonym przez ankietera – Pana Piotr Wereszczyńskiego po Mszach świętych w kaplicy św. Maksymiliana. Osoby ze słabym wzrokiem prosimy o wzięcie okularów, zaś wszystkich chętnych o zabranie długopisów.

3. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 15.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 szkół podstawowych.

4. We wtorek o 19.30 w kaplicy akademickiej spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z I klas szkoły średniej.

5. Parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza na nocną adorację Jezusa. Rozpoczęcie w piątek 24 stycznia o godz. 20:00. Pierwsza godzina będzie prowadzona, od godz. 21 do 23 możliwość spowiedzi. Zakończenie adoracji w sobotę o 8:00. Zapraszamy choćby na chwilę modlitwy!

6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. odpustowa w Parafii pw. św. Jana Bosko. Ks. Proboszcz tamtejszej Parafii serdecznie nas zaprasza.

7. PLAN KOLĘDY – patrz Załącznik:

8. ZMIANA FUNKCJONOWANIA KANCELARII W CZASIE „KOLĘDY”

– w poniedziałki w środy kancelaria parafialna będzie nieczynna
– w soboty w godzinach: od 11.00 do 13.00

Wszystkie ważne sprawy (ślubów, ewentualnych pogrzebów, chrztów itp.) prosimy załatwiać w ciągu tygodnia przed południem dzwoniąc na telefon dyżurny 730 387 088 lub w niedzielę po Mszach świętych. Dziękujemy za zrozumienie.

9. Wszystkich, a szczególnie dzieci z rodzicami zachęcamy po każdej Mszy świętej do krótkiej Adoracji Bożej Dzieciny w żłóbku.

10. Osoby, które zamówiły kalendarze diecezjalne na Nowy Rok 2020 proszone są o ich odbiór w zakrystii u Pana Andrzeja.

11. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania kościoła, mieszkańców domów przy ul. Żeromskiego 31, 33.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Nasza Arka” i watykańskie L’Osservatore Romano”. Ukazał się także najnowszy numer numer parafialnej „Wspomożycielki” (cena 2,5 zł), a w nim m.in., piękny obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich z Niedzieli św. Rodziny, relacje z Pasterki, orszaku Trzech Króli, z trwającej w naszej Parafii „kolędy, ze spotkania Taize.

13. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp.Teresę Grysińską, śp. Zofię Jarczyńską, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek: Msza św. o 12.00, na cmentarzu o 13.00; śp. Pelagię Wachowiak, której pogrzeb odbędzie się w piątek: Msza św. o 12.45, na cmentarzu o 13.45. W piątek w Miastku odbył się pogrzeb zmarłego tragicznie śp. Ks. dra Wojciecha Wójtowicza – Rektora Wyższego Seminarium Duchownego, który prowadził w naszej Parafii Adwentowe rekolekcje akademickie dla studentów. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…