III NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO – 26.01.2020 r.

1. Decyzją Ojca Świętego Franciszka dzisiejsza – III Niedziela Zwykła – jest od tego roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Z tej okazji Krąg Biblijny przygotował karteczki z cytatami z Pisma Świętego, które można wylosować przy wyjściu z kościoła. To słowo Boże skierowane do człowieka. Natomiast Krąg Biblijny zaprasza w każdą środę po Mszy świętej tj. ok. godz. 18.45 na rozważanie i modlitwę Słowem Bożym w salce parafialnej przy przedszkolu.

2. Dzisiaj odpust w Parafii śa.. Jana Bosko. Suma dzisiaj odpustowa o godz. 12.30.

3. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza święta w intencji Apostolatu Maryjnego, a po Mszy św. spotkanie tej wspólnoty.

4. W nadchodzącym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy na poranną Mszę św. o godz. 7.00 w intencji wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata, a po niej na modlitwę różańcową w tej samej intencji przed Najświętszym Sakramentem.

5. Ze względu na trwającą kolędę, odwiedziny chorych nie będzie.

6. W przyszłą niedzielę (2 lutego) – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Do Kościoła przynosimy świece (gromnice). Bardzo prosimy o łaskawe obchodzenie się ze świecami, tak aby nie zniszczyć siedzisk na ławkach i nowo podestów. Przy wejściach do kościoła będą wystawione serwetki, z których prosimy korzystać w celu ochrony przed rozlaniem wosku, za co z góry serdecznie dziękujemy.

Jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu osoby konsekrowane odnawiają swoje śluby zakonne. Modlimy się za wszystkie osoby konsekrowane, w tym także za
Siostrę Zofię. Ofiary do puszki w tym dniu są przeznaczone na zakony kontemplacyjne.

7. W przyszłą Niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic.

8. Caritas naszej Parafii składa serdeczne podziękowanie dla wolontariuszy zaangażowanych w akcję charytatywną pod hasłem „Świąteczna paczka dla seniora” za poświęcony czas, okazane serce
i ludzki uśmiech. Raz jeszcze w imieniu obdarowanych i własnym składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

9. Wszystkich, a szczególnie dzieci z rodzicami zachęcamy do adoracji żłóbka Bożej Dzieciny.

10.PLAN KOLĘDY – KLIKNIJ TUTAJ

11. Wszystkie ważne sprawy (ślubów, ewentualnych pogrzebów, chrztów itp.) prosimy załatwiać w ciągu tygodnia przed południem dzwoniąc na telefon dyżurny 730 387 088 lub w sobotę od godz. 11.00 do 13.00. Dziękujemy za zrozumienie.

12. Świętem Matki Bożej Gromnicznej kończymy czas śpiewania kolęd, stąd też rozbierana jest szopka Bożonarodzeniowa w kościele. Jej rozebranie rozpoczniemy w poniedziałek (3 lutego) od godz. 10.00. Bardzo prosimy więc, aby każdy kto tylko może, przyszedł w tym czasie do Kościoła, aby nam pomóc w tym dziele. Odpowiedzialnym za te prace jest ks. Andrzej.

13. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania kościoła, mieszkańców domów przy ul. Żeromskiego nr: 14, 18, 24, 26, 30, 32.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Nasza Arka” i watykańskie L’Osservatore Romano”. Ukazał się także najnowszy numer numer parafialnej „Wspomożycielki” (cena 2,5 zł), a w nim m.in., piękny obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich z Niedzieli św. Rodziny, relacje z Pasterki, orszaku Trzech Króli, z trwającej w naszej Parafii „kolędy, ze spotkania Taize.

15. Wszystkim Parafianom, którzy w ostatnich dniach szczególnie pamiętali w modlitwie, wspierając Ks. Proboszcza w chorobie i leczeniu szpitalnym; za okazane zrozumienie, życzliwość i dobre serce – Ks. Proboszcz składa wdzięczne „Bóg zapłać”, odwzajemniając pamięcią w modlitwie.

16. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Czesławę Noculak, śp. Mirosławę (ona) Januzik, której pogrzeb odbędzie się we wtorek: Msza św. o 12.00, na cmentarzu o 13.00, śp. Stanisława Prabuckiego, którego pogrzeb odbędzie się w środę: Msza św. o 12.00, na cmentarzu o 13.00. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 26 stycznia 2020 r.
Ks. Stanisław Oracz – proboszcz