CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY (DOBREGO PASTERZA) – 3.05.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela (4 maja) to Niedziela Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza, który jest Patronem Kościoła Akademickiego – Msza św. odpustowa w kościele akademickim o godz. 19:00, na którą serdecznie zaprasza duszpasterz akademicki ks. Andrzej. Mszy będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Kan. Wacław Grądalski – Kustosz Sanktuarium Diecezjalnego w Skrzatuszu. Od tej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.

2. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca zbiórka do puszek po Mszach św. przeznaczona jest na rzecz pokrycia naszych zobowiązań wobec koszalińskiego seminarium duchownego. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.

3. Nabożeństwa Majowe w naszej parafii odprawiamy:

– w niedziele i święta o godz. 17.30 dla wszystkich
– dla dorosłych codziennie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30.
Z uwagi na zawieszenie zajęć szkolnych, dzieci nie mają osobnego nabożeństwa majowego, ale przychodzą wraz z rodzicami, opiekunami lub dziadkami na nabożeństwa dla dorosłych

Ze względu na trwającą pandemię w Polsce i świecie, respektując przyjęte zasady bezpieczeństwa zdrowia wydane przez Premiera Polskiego Rządu i zalecenia Ks. Biskupa Ordynariusza w tym roku nie będzie w naszej Parafii Apeli Jasnogórskich. Nie ma też Apeli na Placu Zwycięstwa przy figurze
św. Jana Pawła II.

Możliwością oddawania czci Matce Najświętszej jest codzienny Apel z Jasnej Góry transmitowany przez Radio Maryja i Telewizję „Trwam”.

Bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tych pięknych tradycją uświęconych maryjnych nabożeństwach.

4. Jutro w liturgii wspominamy św. Floriana, Męczennika – Patrona Strażaków.

5. Apostolstwo Dobrej Śmierci swoje najbliższe spotkanie ma w poniedziałek (4 maja) o godz. 8.45.

6. Jutro także Msza św. o godz. 18.00 w intencji Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym i o duchowe odrodzenie w naszej Parafii, a bezpośrednio po Mszy nabożeństwo w tej samej intencji z modlitwami o uzdrowienie. Osoby chętne i zainteresowane serdecznie zapraszamy.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca: na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy całą Służbę Liturgiczną Ołtarza wraz z rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Duchownego w Koszalinie. Modlimy się o nowe i święte powołania oraz za już powołanych. Rozpoczniemy adoracją w ciszy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o 17.00.

8. W piątek (8 maja) – Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. Prasa katolicka jest wystawiona w przedsionkach kościoła. Jest do nabycia świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”, ostatni numer parafialnej „Wspomożycielki” (2,50 zł), Nasza Arka, L’Osservatore Romano. Są jeszcze do nabycia wielkanocne „paschaliki”, którymi wspieramy dzieła Caritas. Bóg zapłać za zrozumienie.

10. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które wczoraj przygotowywały kościół i kaplicę oraz dekorowały kwiatami ołtarze do dzisiejszej liturgii: „Bóg zapłać”. Osobne podziękowanie składamy Państwu Ochędzan za wielki wysiłek włożony w porządkowanie zieleni wokół kościoła i plebanii. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców domów przy ul. Konarskiego 6 a, b, c.

11. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Alicję Satko,
śp. Henryka Pawlickiego, śp. Halinę Kusz, której pogrzeb odbędzie się we wtorek (5 maja): Msza św. o godz. 12.00, na cmentarzu o godz. 13.00. Polećmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 3 maja 2020 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz