XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.06.2020 r.

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Nabożeństwa czerwcowe połączone z Procesją Eucharystyczną będą po Mszy świętej wieczornej, dzisiaj o 17.30. Wszystkich zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli i parafialnym wspólnotom za okazane serce i życzliwość poprzez przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Nasze podziękowania kierujemy także w stronę dziewczynek sypiących kwiaty, ich rodziców i pań katechetek, oraz panów zaangażowanych w niesienie chorągwi i pań, trzymających szarfy. Dziękujemy także panom z Domowego Kościoła za niesienie baldachimu i panom za pomoc w rozstawianiu i posprzątaniu konstrukcji ołtarzowych, szczególne podziękowania dla pana Dariusza, Bogdana, Michała, Mariana. Dziękujemy panu kościelnemu i panu organiście oraz s. Zofii. Dziękujemy Nadleśnictwu Zdrojowa Góra p. Adamowi Standio za ofiarowane brzózki do dekoracji kościoła i ołtarzy. Niech dobry Bóg wynagrodzi to dobro i zaangażowanie.

3. W najbliższy czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. W tym dniu tradycyjne błogosławieństwo wianków, ziół i kwiatów. Prosimy o przyniesienie do kościoła.

4. W najbliższy piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o godz. 18:00 z kazaniem i procesją eucharystyczną wokół kościoła. W związku z Uroczystością w tym dniu możemy spożywać pokarmy mięsne.

5. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Z tej racji zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Boskiej na Msze św. o godz. 7:00. Po Mszy św. przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie odmówimy różaniec o nawrócenie dla zatwardziałych grzeszników. Znajdźmy chwilę czasu do wspólnej modlitwy.

6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i kształcenie w diecezji. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.

7. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy:

– w ciągu tygodnia odprawiamy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej ok. 18.30.
– w niedzielę i święta – o g. 17.30

8. Kandydaci do bierzmowania klas I ponadpodstawowych będą mieli swoje spotkanie we wtorek o godz. 19.15 w kościele, zaś ich rodzice w czwartek również o godz. 19.15 w kościele.

9. Młodzież z klas VII szkoły podstawowej, która chce rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania proszona jest, jeśli jeszcze tego nie zrobiła, o dostarczenie wypełnionej karty zgłoszeniowej do zakrystii. Formularz deklaracji kandydata do bierzmowania jest do ściągnięcia ze strony parafialnej lub do zabrania z zakrystii.

10. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które wczoraj przygotowywały kościół i kaplicę oraz pięknie udekorowały kwiatami ołtarze do dzisiejszej niedzieli: „Bóg zapłać”. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców domów przy ul. Wojska Polskiego 35 c.

11. Prasa katolicka jest wystawiona w przedsionkach kościoła. Jest do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

12. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła rodzina i wolontariusze zbierają ofiary na rzecz chorej miesięcznej Julci, u której zdiagnozowano rak oka. Potrzebna jest pilna i kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych. Za każde wsparcie ratowania chorego dziecka w imieniu rodziców i własnym składamy serdeczne Bóg Zapłać.

13. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Stefana Mańkowskiego, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (15 czerwca): Msza św. o godz. 12.00, na cmentarzu o godz. 13.00. A także zmarłego tydzień temu śp. Mariana Kaszewskiego. Polećmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 14 czerwca 2020 r.                          Ks. Stanisław Oracz – proboszcz