XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.06.2020 r.

1. Przed nami ostatni tydzień roku szkolnego gratulując wszystkim uczniom osiągnięć w szkole i gronu pedagogicznemu oraz rodzicom za podjęty trud wychowawczy i naukowy, życzymy dobrego i szczęśliwego czasu wakacyjnego wypoczynku. Pamiętajmy przy tym, iż czas urlopów nie jest czasem wolnym od spotkania z Panem Bogiem w sakramentach. Zróbmy wszystko, aby modlitwa, spowiedź i Msza św. były obecne w naszym życiu podczas wakacji. W związku z sytuacją epidemiologiczną nie będzie Mszy św. na zakończenie roku szkolnego. Dziękować Bogu będziemy w niedzielę 28.06.2020 r. podczas Mszy św. o godz. 12:00 w gronie dzieci i o godz. 15:00 w gronie młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
2. Jednocześnie pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w życie naszej parafii za cały podjęty trud i wysiłek w minionym roku szkolnym i katechetycznym. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w procesje oktawy Bożego Ciała, dziękujemy przedstawicielom grup duszpasterskich i modlitewnych, Liturgicznej Służbie Ołtarza, dziękujemy scholii dziecięcej i młodzieżowej, dzieciom sypiącym kwiaty i ich rodzicom, dziękujemy paniom katechetkom, s. Zofii, Caritasowi z panią Ewą na czele, panu kościelnemu i panu organiście, dziękujemy wszystkim zaangażowanym w troskę o porządek i czystość w kościele jak i terenu wokół kościoła. Niech Bóg wynagrodzi to dobro. Niech Maryja Wspomożenia Wiernych otacza nas swoją opieką w wakacyjnym czasie.
3. W środę (24 czerwca) w Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to dzień ustanowiony przez Stolicę Apostolską jako patronalne święto naszego miasta (św. Jana Apostoła, św. Jana Ewangelisty). Jest to ważne wydarzenie dla serc i sumień nas mieszkańców Piły. Otoczmy w tym dniu nasze miasto i jego mieszkańców swoimi modlitwami i prośmy o światło Ducha Świętego dla nas wszystkich.
4. W środę (24 czerwca) o godz. 19:00 w kościele odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl. 8 SP. Z kolei w czwartek (25 czerwca) o godz. 19:00 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z kl. 8 SP.
5. W sobotę (27 czerwca) o godz. 18:00 Msza Święta w intencji Apostolatu Maryjnego.
6. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy:

– w ciągu tygodnia odprawiamy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej ok. 18.30.
– w niedzielę i święta – o g. 17.30
7. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które wczoraj przygotowywały kościół i kaplicę oraz pięknie udekorowały kwiatami ołtarze do dzisiejszej niedzieli: „Bóg zapłać”. W najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Wojska Polskiego 37abc.

8. Dzisiaj po Mszach Świętych zbiórka do puszek na KUL i kształcenie w diecezji. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.

9. Prasa katolicka jest wyłożona w przedsionkach kościoła. Waszej uwadze polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego z artykułami dlaczego tak ważne i potrzebne jest nam praktykowanie 9 pierwszych piątków miesiąca oraz nowy numer Małego Gościa. Zapraszamy do lektury.
10. Naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 21 czerwca 2020 r.                      Ks. Stanisław Oracz – proboszcz