XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.07.2020 r.

1. W naszej parafii trwa wakacyjny porządek nabożeństw:
Msze święte w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) odprawiamy:

Niedziela: godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00; uwaga: nie ma Mszy św. młodzieżowej o godz. 15.00 oraz Mszy św. „akademickiej” o godz. 19.00.

Dni powszednie: godz. 7.00 i 18.00; nie ma Mszy św. o godz. 6.30.

W czasie wakacyjnym ograniczone jest również funkcjonowanie kancelarii parafialnej:

Kancelaria parafialna będzie czynna:
w środy – w godz. od 16.00 do 17.30,
w soboty – w godz. od 11.00 do 13.00

2. W minionym tygodniu w wyniku ulewy zalaniu uległy wszystkie pomieszczenia w piwnicy plebanii. W związku z tym chcielibyśmy jako kapłani serdecznie podziękować ludziom dobrej woli którzy tamtej nocy i następnego dnia bezinteresownie zaangażowali się w pomoc i sprzątanie. Dziękujemy Straży Pożarnej z Nowej Wsi Ujskiej, dziękujemy Duszpasterstwu Akademickiemu, dziękujemy LSO i ich rodzicom, s. Zofii, dziękujemy młodzieży ze scholii, dziękujemy paniom Danucie, Halinie, Ewie i p. Ochędzan.

Dziękujemy także wszystkim, którzy przez smsy i rozmowy telefoniczne wyrazili swoją chęć pomocy i troski. Niech dobry Bóg wraz z Maryją Wspomożenia Wiernych wynagrodzą to Wasze dobro i życzliwość nam okazaną w tym czasie.

3. Swoimi ofiarami do puszek dzisiaj po Mszach św. wspomagamy nasze koszalińskie seminarium za które składamy serdeczne Bóg Zapłać.

4. W tym tygodniu serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji Ojczyzny codziennie o godz. 17:30. Z kolei w przyszłą niedzielę na 15 min. przed każdą Mszą św. odmawiać będziemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

5. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które wczoraj przygotowywały kościół i kaplicę oraz udekorowały kwiatami ołtarze do dzisiejszej niedzieli: „Bóg zapłać”. W najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Wojska Polskiego 39 abc.

6. Prasa katolicka jest wyłożona w przedsionkach kościoła. Waszej uwadze polecamy nowy Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do lektury.

7. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli + Marianna Podejma. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 05 lipca 2020 r.

Duszpasterze parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile