XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.07.2020 r.

1. W naszej parafii trwa wakacyjny porządek nabożeństw:
Msze święte w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) odprawiamy:
Niedziela: godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00; uwaga: nie ma Mszy św. młodzieżowej o godz. 15.00 oraz Mszy św. „akademickiej” o godz. 19.00.
Dni powszednie: godz. 7.00 i 18.00; nie ma Mszy św. o godz. 6.30.

W czasie wakacyjnym ograniczone jest również funkcjonowanie kancelarii parafialnej:
Kancelaria parafialna będzie czynna:
w środy – w godz. od 16.00 do 17.30,
w soboty – w godz. od 11.00 do 13.00

2. Jutro w poniedziałek (13 lipca) kolejne Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii. Rozpoczęcie Mszą św. z kazaniem maryjnym o godz. 18:00. Nie będzie tradycyjnej procesji światła. Po Mszy św. możliwość prywatnego czuwania modlitewnego przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. O godz. 20:00 rozpoczniemy w kościele modlitwę różańcową. Po modlitwie przejdziemy w procesji wewnątrz kościoła. Tradycyjnie prosimy o zabranie ze sobą różańca, tekstów pieśni fatimskich i lampionów. Za całość nabożeństwa odpowiada ks. Gracjan.

3. W najbliższy czwartek (16 lipca) przeżywamy wspomnienie NMP z Góry Karmel – „Matki Bożej Szkaplerznej”. Osoby, które chciałby przyjąć szkaplerz zapraszamy na Mszę o godz. 18:00 podczas, której nastąpi nałożenie i poświęcenie szkaplerzy. Szkaplerz możemy mieć wykonany z płótna lub medalik. Historia szkaplerza związana jest z objawieniem Matki Bożej w XIIIw., która obiecała, że osoby noszące szkaplerz i w nim umierające nie zaznają ognia piekielnego, Maryja otoczy opieką i ciało i duszę tej osoby, a także dusza osoby noszącej szkaplerz zostanie wybawiona z czyśćca w pierwszą sobotę po swojej śmierci. Do zobowiązań noszącego należy naśladowanie Maryi, ciągłe noszenie szkaplerza i odmawianie wybranej przez siebie modlitwy codziennie np. Pod twoją obronę.

4. W związku z sytuację epidemiologiczną nie będzie w tym roku Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Na szlak pielgrzymkowy uda się tylko 3 księży z naszej diecezji, którzy przejdą tradycyjną trasę w terminie 1-13 sierpnia. Nie mniej istnieje możliwość zapisania się do Złotej Grupy w zakrystii po Mszy św. Można także przy tej okazji zostawić na kartce napisane intencje bądź podyktować intencje księdzu w zakrystii, które zostaną zabrane na szlak pielgrzymkowy przez tych 3 księży. Chcemy jednocześnie podkreślić, że nasza parafia w zeszłym roku miała największą ilość osób zapisanych do złotej grupy w naszej diecezji ponad 90 osób. 1 sierpnia o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. w Skrzatuszu, która rozpocznie tegoroczną pielgrzymkę dla wszystkich uczestników złotej grupy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które wczoraj przygotowywały kościół i kaplicę udekorowały kwiatami ołtarze do dzisiejszej niedzieli i troszczyły się o porządek przy kościele: „Bóg zapłać”. W najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Wojska Polskiego 39 def.

6. Prasa katolicka jest wyłożona w przedsionkach kościoła. Waszej uwadze polecamy nowy Gościa Niedzielnego z artykułami na temat stwierdzenia nieważności małżeństwa – kiedy i jak? Zachęcamy do lektury.

7. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli + Roman Zajdel, + Stanisław Kucharczyk, + Rafał Adamczyk (zmarł w Holandii, pogrzeb odbędzie się 7 sierpnia). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 12 lipca 2020 r.                   Duszpasterze parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile