XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.07.2020 r.

1. Osoby, które zapisały się do Złotej Grupy proszone są o odbieranie materiałów w zakrystii. Można jeszcze się zapisać. Duchowe pielgrzymowanie będzie wyglądało następująco – spotkania modlitewne odbywać się będą codziennie od 1 do 13 sierpnia w kościele Miłosierdzia Bożego o godz. 6:20 wspólny śpiew godzinek ku czci NMP, a o godz. 20:00 apel. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.

2. Pragniemy poinformować, że w ciągu każdego dnia (od poniedziałku do soboty) jest możliwość nawiedzenia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Otwarte są drzwi od strony kaplicy św. Maksymiliana od porannej do wieczornej Mszy św. Zapraszamy choć na chwilę prywatnej modlitwy z Panem Jezusem. Kończy się miesiąc lipiec, który poświęcony jest Najdroższej Krwi Pana Jezusa, chciejmy w tych ostatnich dniach pamiętać w prywatnych modlitwach o odmawianiu Litanii do Krwi Pana Jezusa w intencji o nawrócenie dla nas i całego świata.

3. W kinie Helios dzisiaj o godz. 18:30 i w środę o godz. 18:00 projekcja filmu pt. : „Najświętsze Serce”. Jest to pierwszy film na temat serca Pana Jezusa. Cena biletu 10 zł. Ilość miejsc ograniczona.

4. W najbliższą sobotę (25 lipca) przeżywamy pierwszą sobotę miesiąca. Msza św. o godz. 7.00 w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata, a po Niej modlitwa różańcowa w tej samej intencji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy łącząc nasze serca i tym samym odpowiadając na prośbę Maryi skierowaną do nas odmawiajcie różaniec.

5. W przyszłą niedzielę – 1 niedziela miesiąca. Na Mszy św. o godz. 9:00 modlić się będziemy razem ze wspólnotą Żywego Różańca. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

Ofiary zbierane do puszek w tym dniu są przeznaczone na nasze koszalińskie seminarium, za które składamy serdeczne Bóg Zapłać.

6. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które wczoraj przygotowywały kościół i kaplicę udekorowały kwiatami ołtarze do dzisiejszej niedzieli i troszczyły się o porządek przy kościele: „Bóg zapłać”. Dziękujemy również pani Ewie i pani Halinie za troskę o plebanię w minionym tygodniu. W najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Wojska Polskiego 41 def.

7. Prasa katolicka jest wyłożona w przedsionkach kościoła. Waszej uwadze polecamy nowy Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do lektury.

8. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli + Stanisław Wąsik, + Teresa Knap (pogrzeb odbył się w parafii w Dobrzejewicach), + Rafał Stachowiak (pogrzeb odbył się w parafii św. Rodziny), + Stanisław Gabryś (pogrzeb odbył się w parafii św. Rodziny). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 26 lipca 2020

      Duszpasterze parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile