XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.08.2020 r.

1. Trwa duchowe pielgrzymowanie osób, które zapisały się do złotej grupy Pieszej pielgrzymki. Spotkania modlitewne odbywają się codziennie od 1 do 13 sierpnia w kościele Miłosierdzia Bożego o godz. 6:20 wspólny śpiew godzinek ku czci NMP, a o godz. 20:00 apel Jasnogórski. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.

2. Pragniemy poinformować, że w ciągu każdego dnia (od poniedziałku do soboty) jest możliwość nawiedzenia Pana Jezusa. Otwarte są drzwi od strony kaplicy św. Maksymiliana od porannej do wieczornej Mszy św. Zapraszamy na chwilę prywatnej modlitwy z Panem Jezusem.

3. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek (4.08) św. Jana Marii Vianeya patrona proboszczów i kapłanów, pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o duchowieństwie, w czwartek (6.08) święto Przemienienia Pańskiego, w sobotę (8.08) św. Dominika kapłana

4. Jutro (3.08) o godz. 9:00 Msza św. w intencji Apostolstwa dobrej śmierci, rozpoczęcie o 8.45 różańcem do siedmiu boleści Matki Bożej. Z kolei wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na modlitwę o uzdrowienie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej w kaplicy św. Maksymiliana.

5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek razem ze wspólnotą ministrantów, lektorów i ich rodzin a także Rodziny przyjaciół seminarium koszalińskiego będziemy modlić się o nowe i święte powołania do służby w kościele oraz za powołanych. W tej samej intencji zapraszamy na adorację Pana Jezusa od godz. 17. W pierwszy piątek na Mszy o godz. 18 modlić się będziemy w intencji wynagradzająco – przebłagalnej za grzechy nasze i całego świata wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. zmiana tajemnic Straży Honorowej NSPJ. W tym miesiącu nie ma odwiedzin chorych.

6. W nocy z piątku na sobotę w parafii Miłosierdzia Bożego odbędzie się całonocna adoracja. Początek o godz. 20.00 a zakończenie w 8.00 w sobotę. Do godz. 23.00 możliwość spowiedzi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które wczoraj przygotowywały kościół i kaplicę udekorowały kwiatami ołtarze do dzisiejszej niedzieli i troszczyły się o porządek przy kościele: „Bóg zapłać”. Nadto dziękujemy nowożeńcom za dekoracje kwiatowe. W najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Wojska Polskiego 52 abc.

8. Prasa katolicka jest wyłożona w przedsionkach kościoła. Waszej uwadze polecamy nowy Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do lektury.

9. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszła + Marzena Publicewicz Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 02.08.2020

Duszpasterze parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile