XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.09.2020 r.

1. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona – zgodnie z decyzją Ks. Biskupa – na nasze Sanktuarium Diecezjalne w Skrzatuszu. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dzisiaj młodzież, która przyjmie bierzmowanie 01 października, ma swoją próbę o godz. 16:00 w kościele. Kolejne próby we wtorek o godz. 18:45 i w następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 15:00.

3. Dzisiaj o godz. 18:00 kolejne Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii. Po Mszy świętej czuwanie modlitewne w Kościele pod opieką Ks. Andrzeja.

4. Jutro (14.09) uroczystą Mszą świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy nowy rok duszpasterski w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Wspólnot, Stowarzyszeń i Organizacji działających w naszej wspólnocie parafialnej.

Liturgię Mszy świętej przygotowują:
– Asysta liturgiczna – Ministranci, Lektorzy
– Czytania mszalne – Lektorzy
– Komentarze – Krąg Biblijny
– Modlitwa powszechna – Domowy Kościół
– Dary ołtarza – Odnowa w Duchu Świętym
– Oprawa Muzyczna – pan organista, schola

5. Za tydzień (20.09) na zakończenie Mszy świętej o godz. 12:00 odbędzie się poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych. Tradycją lat ubiegłych zwracamy się z prośbą, aby dzieci z rodzicami przygotowały dary (przybory szkolne). Przyniesione przybory prosimy składać do przygotowanych przed ołtarzem koszy.

6. W najbliższą sobotę, 19 września, Diecezjalny Dzień Młodzieży w Skrzatuszu. Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału.

7. W niedzielę – 20 września – odpust w naszym Diecezjalnym Sanktuarium w Skrzatuszu. Główna Msza Święta rozpocznie się o godz. 12:00 pod przewodnictwem biskupa zielonogórsko – gorzowskiego Tadeusza Lityńskiego. Po Mszy Świętej zostanie poświęcona kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu. Organizujemy wyjazd autokarowy. Bliższe informacje i zapisy u ks. Proboszcza. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

8. Zachęcamy chłopców do służenia przy ołtarzu jako ministranci. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Przemysławem po niedzielnych Mszach świętych.

9. Informujemy, że od września wszystkie Msze Święte inicjacyjne zostają przeniesione na godz.12:00. Tym samym przyjęte intencje na godz. 13:30 zostaną odprawione o godz. 12:00. W najbliższą niedzielę (20.09) pierwsza Msza Święta inicjacyjna o godz. 12:00 a po niej konferencja dla rodziców i dzieci.

10. W związku z sytuacją pandemii i zmianą księdza opiekuna młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 8SP prosimy jeszcze niezdecydowanych o zgłaszanie się. Zapisy do końca września u ks. Przemysława. Deklaracje dostępne na stronie internetowej lub w zakrystii.

11. Wspólnota Domowego Kościoła, wzorem lat ubiegłych, wychodzi z inicjatywą modlitwy różańcowej przez cały miesiąc październik w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii oraz pochodzącego z naszej parafii – diakona Mariusza. Każdy może się włączyć w tą akcję, by jednego wybranego przez siebie dnia października pomodlić się dziesiątką różańca w tej intencji. Bliższe informacje będą niebawem na plakatach a od niedzieli 27 września osoby chętne będą mogły poprzez zapisy włączyć się w tę październikową modlitwę.

12. Za tydzień w niedzielę po Mszach świętych zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

13. Chętni Parafianie do pomocy przy redagowaniu gazetki parafialnej proszeni są o kontakt z ks. Gracjanem.

14. Składamy serdeczne podziękowania za posprzątanie kościoła do niedzielnej liturgii. Dziękujemy rodzicom dzieci, które dziś przystąpią do I Komunii Świętej i pani Ewie za dekoracje kwiatowe ołtarzy. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła prosimy parafian z ul. Wojska Polskiego nr 43-100 (domki wzdłuż ulicy).

15. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz „L’Osservatore Romano”. Przypominamy, że prasa katolicka znajduje się z przodu kościoła.

W zakrystii możemy nabyć kalendarze diecezjalne w cenie 10 zł na nowy rok 2021.

16. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli: +Andrzej Skórzewski i +Grzegorz Oszczyk (którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz.11:00). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 13.09.2020                                         Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz