XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.09.2020 r.

1. Dzisiaj w Diecezjalnym Sanktuarium w Skrzatuszu odbywają się doroczne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Bolesnej. Uroczysta suma o godz. 12:00. Powyższe uroczystości były poprzedzone diecezjalnym czuwaniem młodzieży, w którym uczestniczyła także młodzież naszej parafii.

2. Dzisiaj młodzież, która przyjmie bierzmowanie 1 października, ma swoją próbę po Mszy Świętej o godz. 15:00 w kościele.

3. Dzisiaj na zakończenie Mszy świętej o godz. 12:00 odbędzie się poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych. Tradycją lat ubiegłych zwracamy się z prośbą, aby dzieci z rodzicami przygotowały dary (przybory szkolne). Przyniesione przybory prosimy składać do przygotowanych przed ołtarzem koszy.

4. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji
i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

5. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 17:00.

6. Jutro (21.09) po Mszy Świętej o godz. 18:00 spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym spotkaniu a także do zapisu się do wspólnoty.

7. Zachęcamy chłopców do służenia przy ołtarzu jako ministranci. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Przemysławem po niedzielnych Mszach świętych.

8. Za tydzień, w niedzielę (27.09), na Mszy Świętej o godz. 15:00 młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klas II szkoły średniej przyjmie z rąk swoich rodziców poświęcony krzyż jako symbol odważnej wiary dojrzałego chrześcijanina.

9. Również za tydzień, w niedzielę (27.09), na godz. 12:00 zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne z klas IV z rodzicami. Po Mszy Świętej nastąpi rozdanie pamiątkowych obrazków komunijnych. Prosimy o przyjście w albach. Dzieci siadają w ławkach z rodzicami.

10. Informujemy, że od września wszystkie Msze Święte inicjacyjne zostają przeniesione na godz.12:00. Tym samym przyjęte intencje na godz. 13:30 zostaną odprawione o godz. 12:00. Dzisiaj pierwsza Msza Święta inicjacyjna o godz. 12:00 a po niej konferencja dla rodziców i dzieci.

11. W związku z sytuacją pandemii i zmianą księdza opiekuna młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 8 SP prosimy jeszcze niezdecydowanych o zgłaszanie się. Zapisy do końca września u ks. Przemysława. Deklaracje dostępne na stronie internetowej lub w zakrystii.

12. Wspólnota Domowego Kościoła, wzorem lat ubiegłych, wychodzi z inicjatywą modlitwy różańcowej przez cały miesiąc październik w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii oraz pochodzącego z naszej parafii – diakona Mariusza. Każdy może się włączyć w tą akcję, by jednego wybranego przez siebie dnia października pomodlić się dziesiątką różańca w tej intencji. Bliższe informacje na plakatach przy drzwiach wyjściowych z kościoła a od niedzieli 27 września osoby chętne będą mogły poprzez zapisy włączyć się w tę październikową modlitwę.

13. Chętni Parafianie do pomocy przy redagowaniu gazetki parafialnej proszeni są o kontakt z ks. Gracjanem.

14. Za tydzień, w niedzielę (27.09) we wszystkich kościołach naszej diecezji zbierane będą ofiary na Ziemię Świętą. Ta doroczna zbiórka, ustanowiona przez Pawła VI, odbywa się normalnie w Wielki Piątek. W tym roku ze względu na sanitarne obostrzenia w wielu krajach uroczystości Triduum Paschalnego odbywały się bez obecności wiernych. Dlatego też wielkopiątkową zbiórkę przesunięto w naszej diecezji na 27 września.

15. Składamy serdeczne podziękowania za posprzątanie kościoła do niedzielnej liturgii. Dziękujemy wszystkim sprzątającym oraz parze wczorajszych nowożeńców za dekoracje kwiatowe ołtarzy. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła prosimy parafian z całej ul. Kraszewskiego.

16. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego oraz „L’Osservatore Romano”. Przypominamy, że prasa katolicka znajduje się z przodu kościoła. W zakrystii możemy nabyć kalendarze diecezjalne w cenie 10 zł na nowy rok 2021.

17. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszła: +Krystyna Szcześniak. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Piła, 20.09.2020 r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz