XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.09.2020 r.

1. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 15:00 młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klas II szkoły średniej przyjmie z rąk swoich rodziców poświęcony krzyż jako symbol odważnej wiary dojrzałego chrześcijanina. Natomiast w środę (30.09) o godz. 19:00 nabożeństwo pokutne i spowiedź dla tychże kandydatów.

2. Dzisiaj na Mszę o godz. 12:00 zapraszamy rodziców i dzieci pierwszokomunijne z klas IV. Po Mszy dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki.

3. Dzisiaj zbiórka do puszek na Ziemię Świętą. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4. We wtorek (29.09) o godz. 18:00 Msza Święta w intencji Wspólnoty Emmanuel. Serdecznie zapraszamy.

5. W czwartek, 01 października o godz. 17:00, ks. bp Krzysztof Włodarczyk udzieli młodzieży z klas II szkoły średniej sakramentu bierzmowania. W związku z tym w tym dniu nie będziemy Mszy o godz. 18:00, a intencja przyjęta na tę godzinę zostanie odprawiona o godzinie 17:00.

6. Od czwartku (1.10.) rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Za odmówienie w całości jednej części różańca świętego (pięć tajemnic) – w kościele, w kaplicy, w rodzinie można uzyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy:
– dla wszystkich: od poniedziałku do soboty po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godz. 18.00; w niedzielę i święta o godz. 17.30.
– dla dzieci: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
– dla młodzieży: w piątki po wieczornej Mszy świętej (szczególne zaproszenie kierujemy do kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klas podstawowych i ponadpodstawowych).

Serdecznie zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach.

7. W nadchodzącym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek, I sobota października:
– I czwartek – informujemy, że w związku z bierzmowaniem w naszej parafii Msza Święta RPSK o nowe powołania i za powołanych została przeniesiona na II czwartek miesiąca. A więc za tydzień w czwartek (08.10) zapraszamy całą Służbę Liturgiczną Ołtarza oraz RPSK.
– I piątek – Spowiedź święta pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży od godz. 16.00. Natomiast na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy Straż Honorową NSPJ. Po Mszy świętej zmiana tajemnic.
– I sobota – Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 7:00 w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy. Po Mszy przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie odmówimy różaniec w tej samej intencji. W tym dniu Księża odwiedzą chorych w godzinach przedpołudniowych.

8. Wspólnota Domowego Kościoła działająca przy naszej parafii, wzorując się na inicjatywie Diecezjalnego Ruchu Światło-Życie, wyszła z propozycją modlitwy różańcowej przez cały październik w intencji Kapłanów i diakona z naszej parafii oraz o nowe i święte powołania – na zasadzie Żywego Różańca. W dzisiejszą Niedzielę po Mszach świętych przy wyjściu z kościoła będzie można zapisywać się do tej modlitwy. Jest to tylko 1 dziesiątka przez cały październik! Zachęcamy do włączenia się każdego do tej pięknej inicjatywy.

9. Zapraszamy na Inauguracje Roku Akademickiego. Msza Święta w intencji
Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile oraz wszystkich pilskich studentów zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę (4.10) w naszej Kolegiacie o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy środowisko akademickie i sympatyków uczelni.

10. Wspólnota Domowego Kościoła serdecznie zaprasza małżeństwa, które chcą pogłębić swoje relacje z Panem Bogiem i współmałżonkiem na spotkanie informacyjne przy kawie, w przyszłą niedzielę (04.10) o godz. 16:00 w salce parafialnej (wejście od strony przedszkola).

11. Jeśli śpiewasz, grasz na gitarze lub innym instrumencie lub po prostu modlitwą chcesz uwielbiać Boga to zapisz się do scholi młodzieżowej, która gra i śpiewa w każdą niedzielę na Mszy świętej o 15.00. Więcej informacji i zapisy u ks. Gracjana – opiekuna grupy.

12. W przyszłą niedzielę Msza święta w intencji Żywego Różańca o godz. 9.00, a po niej zmiana tajemnic. W tym dniu po każdej Mszy świętej będą zbierane ofiary do puszek na rzecz pokrycia naszych zobowiązań wobec seminarium duchownego w Koszalinie. Bóg zapłać!

13. Składamy serdeczne podziękowania za posprzątanie kościoła do niedzielnej liturgii. Dziękujemy wszystkim sprzątającym oraz pani Ewie za dekoracje kwiatowe ołtarzy. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła prosimy parafian zamieszkujących przy ul. Lotniczej (cała).

14. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W zakrystii możemy nabyć kalendarze diecezjalne w cenie 10 zł na nowy rok 2021.

15. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszła: +Zofia Centała. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Piła, 27.09.2020 r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz