XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.10.2020 r.

1. Dzisiaj o godzinie 18:00 w naszej Kolegiacie uroczysta Msza Święta na Inaugurację Roku Akademickiego Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile. Zapraszamy wszystkich pilskich studentów, profesorów, środowisko akademickie i sympatyków uczelni.

2. Dzisiaj, jak w każdą I niedzielę miesiąca, zbiórka do puszek na nasze koszalińskie seminarium. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych.

  • dla wszystkich: od poniedziałku do soboty po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godz. 18.00; w niedzielę i święta o godz. 17.30.
  • dla dzieci: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
  • dla młodzieży: w piątki po wieczornej Mszy świętej (szczególne zaproszenie kierujemy do kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klas podstawowych i ponadpodstawowych).

Serdecznie zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach.

4. Wspólnota Domowego Kościoła serdecznie zaprasza małżeństwa, które chcą pogłębić swoje relacje z Panem Bogiem i współmałżonkiem na spotkanie informacyjne przy kawie, dzisiaj o godz. 16:00 w salce parafialnej (wejście od strony przedszkola).

5. Jutro spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Rozpoczęcie o godz. 8.45 – Różaniec do Siedmiu Boleści, a po nim Msza Święta.

6. W poniedziałek o godz. 18:00 Msza Święta w intencji Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy Świętej i różańcu spotkanie grupy w kaplicy św. Maksymiliana. Serdecznie zapraszamy.

7. We wtorek (06.10) o godz. 19:00 w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkoły średniej.

8. W czwartek (08.10) – na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy całą Służbę Liturgiczna Ołtarza wraz z rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego. Modlimy się o nowe i święte powołania. Po Mszy świętej spotkanie dla ministrantów w domu sióstr.

9. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepiku parafialnego, który od tej niedzieli wznawia swoją działalność. Każdy znajdzie coś dla siebie. Do nabycia wiele pozycji książkowych, różańce i inne dewocjonalia, kalendarze na 2021 rok, a dla najmłodszych piękne kolorowanki.

10. W przyszłą niedzielę (11.10) w całym Kościele w Polsce będziemy obchodzić XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Tej niedzieli naszymi ofiarami składanymi do puszek po Mszach świętych będziemy mogli wesprzeć uzdolnioną, ale z uboższych rodzin młodzież w ramach Dzieła Fundacji Nowego Tysiąclecia.

11. Jest nowy numer parafialnej „Wspomożycielki” w cenie 3zł. W nim m.in. dołączona niespodzianka do artykułu „ostatnia deska ratunku”, czyli co zrobić kiedy nie radzimy sobie z problemami dnia codziennego i po ludzku nie ma znikąd pomocy. Zapraszamy do lektury.

12. Duszpasterstwo Akademickie działające przy naszej parafii informuje, że od przyszłej niedzieli (11.10) rozpoczynają się w Kościele akademickim cotygodniowe Msze święte o godz. 19.00 dla młodzieży studiującej w naszym mieście.

13. W każdą środę października o godz. 21.00 zapraszamy młodzież naszej diecezji, naszej parafii do duchowej łączności na modlitwie różańcowej. „Różaniec Młodych” będzie transmitowany przez Dobre Media z Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie.

14. Serdecznie zachęcamy młodzież i dzieci obdarzoną przez Boga talentami śpiewu i gry na instrumentach do włączenia się w śpiew w ramach scholi młodzieżowej lub dziecięcej. Więcej informacji i zapisy u ks. Gracjana – opiekuna grupy.

15. Wszystkich Małżonków, którzy otrzymali imienne zaproszenia na Uroczystość Jubileuszów Małżeńskich w naszej Parafii, prosimy o zgłoszenie swojej obecności lub nieobecności. Jeśli są wśród nas Jubilaci, którzy nie otrzymali takiego zaproszenia, prosimy o zgłoszenie do księży w zakrystii.

16. Składamy serdeczne podziękowanie wspólnocie Domowego Kościoła oraz Odnowie w Duchu Świętym za prace porządkowe przy naszej parafii.

17. Składamy serdeczne podziękowania za posprzątanie kościoła do niedzielnej liturgii. Dziękujemy wszystkim sprzątającym oraz pani Ewie za dekoracje kwiatowe ołtarzy. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła prosimy parafian zamieszkujących przy ul. Szybowników 2ABC, 4AB.

18. Kino Helios zaprasza na jeden z najpiękniejszych filmów o dziejach Polaków po odzyskaniu niepodległości po latach późnego komunizmu pt. „Zieja”. Film zostanie wyświetlony w najbliższą środę (07.10) o godz. 19:30. Film związany jest z postacią ks. Jana Ziei. Cena biletu na hasło NAZARET to 14 zł.

19. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, nowy numer „Wspomożycielki” oraz kalendarze diecezjalne do nabycia w sklepiku.

20. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli: +Zygmunt Bąk, +Maria Korabiewska, +Tadeusz Szyda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 04.10.2020

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz