XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.10.2020 r.

1. W związku z tym, że znajdujemy się w tzw. „strefie czerwonej” informujemy, że w naszym kościele na Mszy Świętej i nabożeństwach może przebywać 171 osób jednocześnie.

2. Dzisiaj (25.10), zbiórka do puszek na wsparcie i gest solidarności z uchodźcami, którzy ucierpieli w wyniku pożaru obozu Moria na wyspie Lesbos. Puszki do których można wrzucać ofiary stoją na stolikach przy wyjściach z kościoła.

3. We wtorek (27.10) o godz. 18:00 Msza Święta Apostolatu Maryjnego oraz Wspólnoty Emmanuel. Serdecznie zapraszamy. Ze względu na obostrzenia sanitarne nie ma spotkania w grupach.

4. W piątek (30.10) o godz. 17:00 zakończenie nabożeństw różańcowych dla dzieci. Za pomoc w przygotowaniu różańca dla dzieci i z dziećmi serdecznie dziękujemy ks. Gracjanowi, paniom katechetkom, scholii dziecięcej z panią Marleną na czele. Osobne podziękowanie kierujemy w stronę rodziców, dziadków – za pomoc w przyprowadzaniu i przywożeniu dzieci na różaniec. Bóg zapłać! Zapraszamy na to ostatnie nabożeństwo.

5. Zapraszamy codziennie na różaniec po Mszy Świętej wieczornej. W sobotę (31.10) zakończenie nabożeństw różańcowych dla dorosłych.

6. W piątek (30.10) swoje imieniny będzie przeżywał ks. Przemysław. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Solenizanta o godz. 18:00.

7. Za tydzień, w niedzielę, rozpoczynany miesiąc listopad. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych w tzw. wypominkach. Druki wspominkowe można zabrać ze stolików przy wyjściach z kościoła. Uzupełnione druki składamy do skarbony przy chrzcielnicy lub na tacę. Wypominki będziemy odprawiać codziennie od poniedziałku (2 listopada), przez cały miesiąc o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W związku z obostrzeniami sanitarnymi zachęcamy, by nawiedzenie cmentarza i grobów naszych bliskich rozłożyć w czasie przed i po uroczystości Wszystkich Świętych.

9. Decyzją Ojca Świętego Franciszka przez cały listopad możemy uzyskać odpust zupełny ofiarując go każdego dnia za jedną duszę osoby zmarłej. Warunki odpustu: łaska uświęcająca i nawiedzenie cmentarza (choćby duchowe) z równoczesną modlitwą za zmarłych.

10. W dalszym ciągu, po każdej Mszy Świętej, modlimy się i prosimy Boga w suplikacjach, o ustanie pandemii oraz za wszystkich chorych.

11. Składamy serdeczne podziękowania za posprzątanie kościoła do niedzielnej liturgii. Dziękujemy wszystkim sprzątającym oraz pani Ewie za dekoracje kwiatowe ołtarzy.
W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła prosimy parafian zamieszkujących przy ul. Medycznej 17, 19, 21.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny oraz kalendarze diecezjalne do nabycia w sklepiku.

13. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Zofia Frątczak (l.73, z ul. Słowackiego), +Bronisława Kawrygowicz (l. 82, z ul. Medycznej). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 25.10.2020
Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz