UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – XXXI TYDZIEŃ ZWYKŁY – 01.11.2020 r.

1. Rozpoczynany miesiąc listopad. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych w tzw. wypominkach. Druki wspominkowe można zabrać ze stolików przy wyjściach z kościoła. Uzupełnione druki składamy do skarbony przy chrzcielnicy lub na tacę. Wypominki będziemy odprawiać codziennie od poniedziałku (2 listopada), przez cały miesiąc o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Decyzją Ojca Świętego Franciszka przez cały listopad możemy uzyskać odpust zupełny ofiarując go każdego dnia za jedną duszę osoby zmarłej. Warunki odpustu: łaska uświęcająca i nawiedzenie cmentarza (choćby duchowe) z równoczesną modlitwą za zmarłych.

3. W poniedziałek (2.11) wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Święte w tym dniu z kazaniem o godz. 6.30, 7.30, 9.00 i 18.00. Zapraszamy.

4. W poniedziałek (2.11) o godz. 18:00 Msza Święta w intencji Odnowy w Duchu Świętym. Ze względu na obostrzenia sanitarne po Mszy Świętej nie ma spotkania w grupie.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  • I czwartek (5.11.) na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy całą Służbę Liturgiczną Ołtarza wraz z rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego. Modlimy się o nowe, liczne i święte powołania. Rozpoczniemy adoracją Pana Jezusa od godz. 17.00.
  • I piątek (6.11) – Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży, dorosłych od godz. 17.00. Natomiast na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy Straż Honorową NSPJ. Po Mszy świętej zmiana tajemnic.
  • I sobota (7.11) – Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 7:00 w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy. Po Mszy przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie odmówimy różaniec w tej samej intencji. Ks. Andrzej i ks. Gracjan odwiedzą swoich chorych po uprzednim kontakcie telefonicznym. Ks. Proboszcz i ks. Przemysław w tym miesiącu nie udają się do swoich chorych.

6. W przyszłą niedzielę (8.11) o godz. 9.00 Msza święta w intencji Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic. Tradycyjne ofiary do puszki są przeznaczone na utrzymanie naszego koszalińskiego seminarium.

7. Również w przyszłą niedzielę (8.11) o godz. 12:00 kolejna Msza Święta inicjacyjna dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców. Na Mszy Świętej zostaną poświęcone modlitewniki. Serdecznie zapraszamy.

8. Caritas diecezjalna organizuje zbiórkę środków finansowych na zakup opału dla rodzin, którym żyje się trudniej pod hasłem „Zapałka nie ogrzeje”. W naszej parafii akcja ta będzie przeprowadzona w przyszłą niedzielę (8.11) przez Szkolne Koła Caritas oraz Caritas parafialną po Mszach Świętych o godz. 9:00, 10:30, 12:00. Zebrane środki zostaną przekazane na zakup opału dla potrzebujących z naszej parafii. Za okazane zrozumienie i pomoc z góry dziękujemy. Bóg zapłać!

9. Za tydzień w niedzielę (08.11) po Mszy Świętej o godz. 15:00 nabożeństwo dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z I klas szkoły średniej.

10. W związku z tym, że wiele sióstr klarysek ze Słupska jest zarażonych koronawirusem Siostry musiały przerwać wieczystą adorację Najświętszego Sakramentu, która trwa nieprzerwanie od 1947 roku. Ksiądz Biskup poprosił wspólnoty parafialne o kontynuację tejże adoracji. Odpowiedzieliśmy na ten apel i dlatego chcemy Was zaprosić do adoracji Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie w następną niedzielę (08.11) od godz. 8:00 do 20:00 w kaplicy św. Maksymiliana. Osoby chętne podjąć adorację mogą się zapisać na specjalnie przygotowanych kartkach wyłożonych na stolikach przy wyjściach.

11. Jako parafia pragniemy włączyć się w ogólnopolską akcję modlitewną: „Różaniec do granic nieba”, która jest duchową odpowiedzią na zaistniałą sytuację w Polsce. Różaniec będziemy odmawiać do 8 listopada bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

12. Ksiądz Przemysław bardzo serdecznie dziękuje kapłanom, członkom wszystkich grup i wspólnot, LSO oraz wszystkim parafianom za modlitwę, wszelkie przejawy życzliwości w dniu jego imienin.

13. Składamy serdeczne podziękowania za posprzątanie kościoła do niedzielnej liturgii. Dziękujemy wszystkim sprzątającym oraz pani Ewie za dekoracje kwiatowe ołtarzy.
W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła prosimy parafian zamieszkujących przy ul. Medycznej 23,25,27.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, L’oservatorre Romano oraz kalendarze diecezjalne do nabycia w sklepiku.

15. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Andrzej Majewski (l.68, z ul. Złotej), +Longina Chabowska (l. 69, z Al. Wojska Polskiego), +Anna Drzewiecka (l.73 , z ul. Medycznej), której Msza pogrzebowa w poniedziałek o 10:00, na cmentarzu o 11:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 01.11.2020
Ks. Stanisław Oracz