33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.11.2020 r.

1. W dzisiejszą niedzielę ofiarami do puszki wspieramy akcję „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Ofiary można składać do puszek wystawionych na stolikach przy wyjściach z Kościoła. Za okazane zrozumienie z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Za tydzień, w niedzielę (22.11), będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godz. 10:30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, za którego odmówienie możemy uzyskać w tym dniu odpust zupełny.

3. Również za tydzień, w niedzielę (22.11), Mszą Świętą o godz. 15:00 rozpocznie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP. Serdecznie zapraszamy.

4. Ksiądz Proboszcz składa serdeczne podziękowanie nade wszystko za modlitwę, za pamięć i życzenia tak licznie przekazane osobiście, telefonicznie i korespondencyjnie z okazji minionych imienin. Swoją wdzięczność wobec składających życzenia wyraża pamięcią w modlitwie.

5. Od dziś rozpoczynamy akcję rozprowadzania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece są do nabycia w naszym sklepiku. Cena świec: duża – 20 zł, mała – 8 zł.

6. W niedzielę (22.11) przypada także wspomnienie św. Cecylii – Patronki Śpiewu i Muzyki Kościelnej. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w naszych modlitwach o Panu Organiście Krzysztofie, Scholii Młodzieżowej i Dziecięcej. Życzymy im, by otrzymane od Boga talenty muzyczne pomnażali na większą chwałę Bożą.

7. Od Uroczystości Chrystusa Króla rozpoczyna się Tydzień Apostolatu Maryjnego. Z tej okazji po Mszach świętych będą rozdawane poświęcone cudowne medaliki.

8. Modlitwy za zmarłych, tzw. wypominki w naszej parafii odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do modlitewnej pamięci o naszych zmarłych.

9. Składamy serdeczne podziękowania za posprzątanie kościoła do niedzielnej liturgii. Dziękujemy wszystkim sprzątającym, a szczególnie p. Ewie za dekoracje kwiatowe.
W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła prosimy parafian zamieszkujących przy ul. Medycznej 37ABC.

10. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepiku. Do nabycia: Gość Niedzielny, modlitwy za zmarłych, nowenny do świętych, wiele ciekawych pozycji książkowych, audiobooki oraz różne rodzaje kalendarzy na 2021 rok.

11. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Bronisława Pawlak (l. 92, z ul. Mickiewicza). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 15.11.2020

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz