UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 34 TYDZIEŃ ZWYKŁY – 22.11.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj (22.11) Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godz. 10:30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, za którego odmówienie możemy uzyskać odpust zupełny.

2. Dzisiaj (22.11) Mszą Świętą o godz. 15:00 rozpocznie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP. Serdecznie zapraszamy.

3. Dzisiaj także rozpoczyna się Tydzień Apostolatu Maryjnego. Z tej okazji po Mszach świętych będą rozdawane poświęcone cudowne medaliki. Natomiast w piątek (27.11) o godz. 18:00 Msza Święta w intencjach Apostolatu. Po Mszy Świętej spotkanie grupy w domu sióstr.

4. We wtorek (24.11) o godz. 16:30, w domu sióstr odbędzie się spotkanie Wspólnoty Emmanuel. A o godz. 18:00 Msza Święta w intencji Wspólnoty. Serdecznie zapraszamy.

5. Modlitwy za zmarłych, tzw. wypominki w naszej parafii odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do modlitewnej pamięci o naszych zmarłych.

6. Rozpoczęliśmy akcję rozprowadzania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece są do nabycia w naszym sklepiku. Cena świec: duża – 20 zł, mała – 8 zł.

7. Przyszła Niedziela to Pierwsza Niedziela Adwentu i zarazem początek Nowego Roku Liturgicznego. Już dziś informujemy, że Adwentowe Rekolekcje w naszej Parafii rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu. Tym razem rekolekcje poprowadzi o. Jacek Dembek – Rektor Klasztoru na ul. Karolkowej w Warszawie.

8. Ze stolików, przy wyjściach z kościoła, można zabrać tzw. „Torby Miłosierdzia”, do których złożymy dary na święta dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii.

9. Informujemy, że poświęcone opłatki na wigilijny stół w naszej parafii będziemy rozprowadzać wyłącznie w kościele od Drugiej Niedzieli Adwentu.

10. Zachęcamy do lektury pozycji książkowej pt. „Bóg Ojciec mówi do swoich dzieci”. Jest to książka opisująca jedyne prywatne objawienia Boga Ojca. Książka została zaproponowana i nadesłana przez naszą Kurię i jest do nabycia w naszym sklepiku w cenie 5 zł.

11. Dziękujemy wszystkim sprzątającym za posprzątanie kościoła do niedzielnej liturgii,
a szczególnie p. Ewie za dekoracje kwiatowe. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła prosimy parafian zamieszkujących przy ul. Medycznej 22-32, 34.

12. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepiku. Do nabycia: Gość Niedzielny, a szczególnej uwadze polecamy różne rodzaje kalendarzy na 2021 rok.

13. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Irena Tabeńska (l. 92, z ul. Medycznej), +Józefa Wegner (l.71, z ul. Wojska Polskiego), +Tomasz Glanc (l. 64, z ul. Sportowej), +Ryszard Skrzypski (l. 67, z ul. Reymonta), którego Msza pogrzebowa we wtorek (24.11) o godz. 12:00, a pożegnanie na cmentarzu o godz. 13:00, +Marianna Łepko (l.89, z ul. Połabskiej), której Msza pogrzebowa we wtorek (24.11) o g. 12:45, a pożegnanie na cmentarzu o g. 13:30, +Ryszard Piątek (l. 74, z ul. Wyspiańskiego), którego Msza pogrzebowa w środę (25.11) o godz. 10:00, pożegnanie na cmentarzu o 11:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 22.11.2020
Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz