1 NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Zachęcamy do godnego przeżywania Adwentu jak i oczekiwania na spotkanie z przychodzącym Panem. Pomocą w tym będą zbliżające się rekolekcje, które rozpoczniemy od III Niedzieli Adwentu (13 grudnia).

2. Tradycją ubiegłego roku pragniemy zaprosić wszystkich do wspólnej modlitwy podczas adoracji Pana Jezusa w każdą niedzielę adwentu o godz. 20:00 w naszym kościele. W ten sposób chcemy przygotować się w duchowy sposób na święta Bożego Narodzenia. Każdą adorację rozpoczynać będziemy od wieczornej modlitwy Kościoła, czyli Nieszporów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy już dzisiaj o godz. 20:00 w naszym kościele.

3. Zwyczajem Adwentu są Msze Święte roratnie, które w naszym kościele odprawiamy:

  • dla dzieci – w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
  • dla młodzieży i studentów – w czwartki o godz. 7.00.
  • dla wszystkich wiernych – od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 7.00.

Przez cały Adwent nie będzie Mszy św. o godz. 6.30.

4. Dzisiaj (29.11) o godz. 10:30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich zmarłych za których modliliśmy się w tegorocznych wypominkach. Natomiast o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo podczas którego będziemy się modlić za zmarłych w tym roku z naszej parafii. Ostatnie w tym roku modlitwy za zmarłych odprawimy w poniedziałek (30.11) o godz. 17.30. Zachęcamy do modlitewnej pamięci o naszych zmarłych.

5. W poniedziałek (30.11) obchodzimy święto św. Andrzeja – Apostoła. W tym dniu swoje Imieniny obchodzi Ks. Andrzej. Drogiemu Solenizantowi już dzisiaj życzymy wiele łaskawości nieba oraz ludzkiej życzliwości i wdzięczności. Msza Święta w intencji Ks. Andrzeja będzie odprawiona w dniu Imienin o godz. 18.00, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.

6. W najbliższą środę (02.12) bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Kręgu biblijnego w domu sióstr.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  • I czwartek (3.12) – na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy całą Służbę Liturgiczną Ołtarza wraz z rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego. Modlimy się o nowe, liczne i święte powołania. Rozpoczniemy adoracją Pana Jezusa od godz. 17.00. Spotkanie „mikołajkowe” z księdzem opiekunem dla ministrantów w sobotę (05.12) o g. 11:00 w domu sióstr.
  • I piątek (4.12) – Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży, dorosłych od godz. 17.00. Natomiast na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy Straż Honorową NSPJ. Po Mszy świętej zmiana tajemnic.
  • I sobota (5.12) – Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 7:00 w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy. Po Mszy przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie odmówimy różaniec w tej samej intencji. Księża swoich chorych odwiedzać będą bliżej świąt Bożego Narodzenia o czym wcześniej poinformujemy.

8. Od dzisiejszej niedzieli w kościele będą wystawione kosze, do których możemy składać produkty żywnościowe w specjalnych „Torbach miłosierdzia”, które możemy zabrać ze stolików przy wyjściach z kościoła. Za każdy ofiarowany produkt złożony do koszy serdecznie dziękujemy, „Bóg zapłać!”.

9. Zwyczajem lat ubiegłych, począwszy od przyszłej niedzieli (6 grudnia), poświęcone opłatki na wigilijny stół będziemy rozprowadzać w naszej parafii tylko w kościele (przy wyjściu albo w zakrystii). Zebrane przy tej okazji ofiary są przeznaczone na wciąż rosnące koszty utrzymania kościoła i plebanii.

10. W przyszłą niedzielę (06.12) Msza św. o godz. 9.00 w intencji Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic.

11. W przyszłą niedzielę (06.12) będziemy obchodzić dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Ofiary w tym dniu złożone do puszki są przeznaczone na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

12. Pragniemy poinformować, iż nasza parafia również chce się włączyć w 33 dniowe rekolekcje oddania się w niewolę Maryi. Rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się 1 stycznia a zakończą 2 lutego. Szczegółowy plan zostanie podany pod koniec roku.

13. W niedzielę, za tydzień (06.12) Mszą Świętą o godz. 15:00 rozpocznie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I szkoły średniej.

14. W II i III Niedzielę Adwentu młodzież naszej parafii z oazy wraz z opiekunem ks. Gracjanem rozprowadzać będzie sianko na stół wigilijny. Zebrane ofiary z tej akcji w całości są przeznaczone na potrzeby młodzieżowej wspólnoty, za które składamy serdeczne Bóg zapłać.

15. W najbliższy czwartek (03.12) na godz. 19:00 zapraszamy do kościoła rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej ze SP nr 7 na spotkanie formacyjne z kapłanem odpowiedzialnym za przygotowanie dzieci do sakramentów.

16. Informujemy, że rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej ze SP nr 6 kontynuują w grudniu drugie spotkanie formacyjne w małych grupach. Ze względu na obostrzenia sanitarne spotkania będą w kaplicy akademickiej.

17. Informujemy, że poświęcenie modlitewników i medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się na Mszach Świętych roratnich z podziałem na szkoły i klasy. Szczegóły zostaną podane przez e-dziennik.

18. Caritas parafialna rozpoczęła akcję rozprowadzania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece są do nabycia w naszym sklepiku. Cena świec: duża – 20 zł, mała – 8 zł.

19. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które posprzątały kościół do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła prosimy parafian zamieszkujących przy ul. Wojska Polskiego 35 B

20. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w sklepiku: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

21. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Stanisław Karwat (l.93, z ul. Partyzantów), +Mirosław Mandziuk (l.60, z ul. Mickiewicza), +Paweł Kwiatek (l.55, z ul. Grunwaldzkiej), +Krystian Wysocki (z ul. Reymonta, którego pogrzeb odbył się w Stobnie),+Eugenia Pestka (l.84, z ul. Wojska Polskiego, której pogrzeb odbył się w Brusach na Kaszubach); +Władysława Adamczak (l.76, z ul. Tetmajera), której Msza Święta pogrzebowa w poniedziałek (30.11) o godz. 11:00, a pożegnanie na cmentarzu o 12:00; +Józef Kaczorowski (l.92, z ul. Medycznej), którego Msza pogrzebowa w czwartek (03.12) o godz. 9:00, a pożegnanie na cmentarzu o godz. 10:00; +Mieczysław Olszewski (l. 74, z ul. Wojska Polskiego). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 29.11.2020

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz