2 Niedziela Adwentu – 06.12.2020 r.

1. Dzisiaj obchodzimy w kościele wspomnienie św. Mikołaja, biskupa Miry, który jest dla nas wzorem dobroci i wzajemnej troski o ludzi najbardziej potrzebujących pomocy. Pamiętajmy w naszych modlitwach o chorych, biednych, samotnych i tych, którzy potrzebują wsparcia.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Ofiary zbierane do puszek po Mszach Świętych są przeznaczone na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać!

3. Dzisiaj (06.12) Mszą Świętą o godz. 15:00 rozpocznie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I szkoły średniej.

4. W ramach duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy dzisiaj do wspólnej modlitwy na kolejną prowadzoną adorację w kościele od 20.00 do 21.00. Adoracja rozpocznie się od Nieszporów.

5. Zgodnie z zapowiedzią od dzisiejszej niedzieli można nabyć poświęcone opłatki na wigilijny stół. Zwyczajem lat ubiegłych w naszej parafii rozprowadzamy je wyłącznie w kościele (przy wyjściu albo w zakrystii). Zebrane przy tej okazji ofiary są przeznaczone na wciąż rosnące koszty utrzymania kościoła i plebanii.

6. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła możemy zaopatrzyć się w sianko na stół wigilijny przygotowane przez młodzież oazową naszej parafii. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na cele grupy młodzieżowej, za które składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. W poniedziałek (07.12) o godz. 18:00 Msza Święta w intencji wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy Świętej spotkanie wspólnoty w domu sióstr. Serdecznie zapraszamy.

8. Również jutro (07.12) o godz. 9:00 w kaplicy św. Maksymiliana Msza Święta w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci poprzedzona różańcem do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

9. We wtorek (08.12) będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Jak co roku, w tym dniu od 12.00 do 13.00 będziemy przeżywać „Godzinę łaski” dla świata, w której – według słów Matki Bożej z objawień we Włoszech – niebo jest otwarte dla wszystkich wołających i proszących na modlitwie. Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 12:00 do 13:00 będzie w kaplicy św. Maksymiliana. Serdecznie zapraszamy.

10. W środę (09.12) bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego w domu sióstr.

11. W czwartek (10.12), z racji II czwartku miesiąca, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji trwającego Synodu w naszej diecezji. Po Mszy Świętej spotkanie grupy synodalnej na plebanii.

12. Również w czwartek (10.12) na godz. 19:00 zapraszamy do kościoła rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej ze SP nr 6 na spotkanie formacyjne z kapłanem odpowiedzialnym za przygotowanie dzieci do sakramentów.

13. Zwyczajem Adwentu są Msze Święte roratnie, które w naszym kościele odprawiamy:

  • dla dzieci – w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
  • dla młodzieży i studentów – w czwartki o godz. 7.00.
  • dla wszystkich wiernych – od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 7.00.

Przez cały Adwent nie będzie Mszy św. o godz. 6.30.

14. W przyszłą niedzielę (13.12) rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Jacek Dembek – Redemptorysta z Warszawy. Modlitwą ogarniamy Ojca Rekolekcjonistę, prosząc o światło Ducha Świętego dla niego i o owocność tego czasu dla naszej wspólnoty.

15. W dalszym ciągu w kościele są wystawione kosze, do których możemy składać produkty żywnościowe w specjalnych „Torbach miłosierdzia”, które Caritas parafialna rozdysponuje wśród najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Za okazaną pomoc składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.

16. Caritas parafialna rozpoczęła akcję rozprowadzania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece można nabyć przy wyjściu z kościoła albo w naszym sklepiku. Cena świec: duża – 20 zł, mała – 8 zł.

17. Informujemy, że rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej ze SP nr 6 kontynuują w grudniu drugie spotkanie formacyjne w małych grupach. Ze względu na obostrzenia sanitarne spotkania będą w kaplicy akademickiej.

18. Przypominamy, że poświęcenie modlitewników i medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się na Mszach Świętych roratnich z podziałem na szkoły i klasy. Szczegóły zostaną podane przez e-dziennik.

19. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu: „badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia –  do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”.  Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.

20. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które posprzątały kościół do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła prosimy parafian zamieszkujących przy ul. Wojska Polskiego 35C.

21. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w sklepiku: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

22. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Teresa Knysak (l.81, z ul. Sportowej), +Jan Przybylski (l.85, ze Szczecinka), którego Msza Święta pogrzebowa w poniedziałek (07.12) o godz. 11:00, a pożegnanie na cmentarzu o 12:00; +Gizela Jankowska (l.79, z ul. Asnyka), której pogrzeb w parafii Świętej Rodziny; + Roman Mendyk (l. 72, z ul. Wojska Polskiego), którego pogrzeb w środę w Skórce; +Czesław Kamiński (l.75, z ul. Tetmajera), którego Msza pogrzebowa w środę (09.12) o godz. 12:00, a pożegnanie na cmentarzu o 13:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 06.12.2020
Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz