3 Niedziela Adwentu – 13.12.2020 r.

1. Dziś 3 Niedziela Adwentu zwana niedzielą radości (gaudete). Ten adwentowy tydzień rozpoczynamy rekolekcjami w naszej parafii, które poprowadzi o. Jacek Dembek – Redemptorysta z Warszawy. Witamy serdecznie Ojca Rekolekcjonistę w naszej parafii, życząc dobrego samopoczucia wśród nas. Obejmijmy modlitwą o. Jacka i siebie wzajemnie, aby ten czas przyniósł owoce w naszym życiu.

2. Zapraszamy serdecznie na Msze Święte w dni rekolekcji:

  • w poniedziałek Msze Święte o godz.: 7:00, 9:00, 18:00 (z nauką rekolekcyjną dla wszystkich) oraz o 17:00 (z nauką rekolekcyjną dla dzieci). Poniedziałek jest też dniem spowiedzi. Kapłani będą spowiadać od godz. 7:00 do 10:00 oraz od godz. 16:30 do skutku.
  • we wtorek Msze Święte o godz.: 7:00, 9:00, 18:00 (z nauką rekolekcyjną dla wszystkich).

3. W trakcie trwania rekolekcji kapłani odwiedzą swoich chorych z posługą sakramentalną. W poniedziałek – ks. Andrzej, we wtorek – ks. Proboszcz, ks. Gracjan i ks. Przemysław.

4. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy zaopatrzyć się w sianko na stół wigilijny przygotowane przez młodzież oazową naszej parafii. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na cele grupy młodzieżowej, za które składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Przy wyjściu z kościoła albo w zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny. Zachęcamy do nabywania opłatków w parafii. Zebrane przy tej okazji ofiary są przeznaczone na wciąż rosnące koszty utrzymania kościoła i plebanii.

6. W ramach duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy dzisiaj do wspólnej modlitwy na kolejną prowadzoną adorację w kościele od 20.00 do 21.00. Adoracja rozpocznie się od Nieszporów. W trakcie adoracji jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

7. We wtorek (15.12) na godz. 19:00 zapraszamy do kościoła rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej ze SP nr 7 na spotkanie formacyjne z ks. Andrzejem.

8. W piątek (18 grudnia) swoje Imieniny obchodzi Ks. Gracjan. Drogiemu Solenizantowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej w kapłańskiej posłudze, ludzkiej życzliwości i wszystkiego, co piękne i dobre. Msza święta w intencji Ks. Gracjana będzie odprawiona w dniu Imienin o godz. 18.00 na którą serdecznie zapraszamy.

9. Zwyczajem Adwentu są Msze Święte roratnie, które w naszym kościele odprawiamy:

  • dla dzieci – w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
  • dla młodzieży i studentów – w czwartki o godz. 7.00.
  • dla wszystkich wiernych – od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 7.00.

Przez cały Adwent nie będzie Mszy św. o godz. 6.30.

10. W dalszym ciągu w kościele są wystawione kosze, do których możemy składać produkty żywnościowe w specjalnych „Torbach miłosierdzia”, które Caritas parafialna rozdysponuje wśród najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Za okazaną pomoc składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.

11. Caritas parafialna rozpoczęła akcję rozprowadzania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece można nabyć przy wyjściu z kościoła albo w naszym sklepiku. Cena świec: duża – 20 zł, mała – 8 zł.

12. W sklepie Lewiatan wystawiony jest opisany kosz parafialnej Caritas do którego można składać produkty w ramach akcji TAK, POMAGAM. Zebrane produkty będą przekazane najbardziej potrzebującym z parafii.

13. Jest już nowy numer parafialnej Wspomożycielki. W nim m.in. o objawieniach Dzieciątka Jezus o. Pio i św. Faustynie Kowalskiej, a także jak przeżyć „kolędę” w domu bez księdza oraz dodatek – akt oddania rodziny Sercu Pana Jezusa. Wspomożycielka do nabycia w sklepiku w cenie 3zł.

14. Zachęcamy do lektury książki pt. „Powróćmy na Eucharystię”. Książka w bardzo jasny sposób przybliża, czym jest Msza Święta i jak w niej godnie uczestniczyć. Wyjaśnia symbolikę gestów liturgicznych, sakramentów oraz postaw przyjmowanych na Mszy Świętej. Książka jest do nabycia w sklepiku w cenie 5zł.

15. Osoby zainteresowane udziałem w parafialnych 33 dniowych rekolekcjach oddania się w niewolę Maryi, od 01.01 do 02.02.2021 r., prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Więcej informacji na naszej stronie internetowej i w nowym numerze parafialnej Wspomożycielki.

16. Informujemy, że nasz kleryk Michał w środę (16.12) przyjmie sutannę. Obejmijmy modlitwą kl. Michała i całe koszalińskie seminarium.

17. W przyszłą niedzielę Wspólnota Wiara i Światło będzie po Mszach Świętych rozprowadzać pierniki świąteczne. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na wakacyjny obóz rekolekcyjny tej wspólnoty. Prosimy o zrozumienie i pomoc.

18. Dom Pielgrzyma przy Sanktuarium w Skrzatuszu serdecznie zaprasza do skorzystania z cateringu świątecznego. Więcej informacji na stronie internetowej Sanktuarium.

19. Jak można zauważyć na Mszę Świętą jest włączane nagrzewanie siedzisk. Bardzo prosimy, aby po zakończeniu Mszy poprawić po sobie matę grzewczą, by się nie niszczyła, gdyż przez to może zostać stale uszkodzona.

20. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które posprzątały kościół do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła prosimy parafian zamieszkujących przy ul. Wojska Polskiego 37 ABC.

21. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w sklepiku: Gość Niedzielny.

22. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Rozalia Wróbel (l. 96, z ul. Medycznej), +Hieronim Bondarenko (l. 77, z ul. Bogusławskiego), o. Stanisław Sadowski (salezjanin, były kapelan Szpitala Specjalistycznego w Pile), którego Msza Święta pogrzebowa w parafii św. Jana Bosko w środę (16.12) o godz. 11:00, a pożegnanie na cmentarzu o 12:30; +Irena Piosik (l.80, z ul. Medycznej), której Msza Święta pogrzebowa w środę (16.12) o godz. 12:00, a pożegnanie na cmentarzu o godz. 13:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 13.12.2020

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz