4 Niedziela Adwentu – 20.12.2020 r.


1. W ramach duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy dzisiaj do wspólnej modlitwy na ostatnią prowadzoną adorację w kościele od 20.00 do 21.00. Adoracja rozpocznie się od Nieszporów. W trakcie adoracji jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

2. W tym tygodniu przeżywamy ostatnie dni adwentowego oczekiwania. Zachęcamy, aby zadbać o to, co najważniejsze podczas Świąt Bożego Narodzenia – o naszą duszę. Spowiedź codziennie w naszym kościele 15 min. przed każdą Mszą Świętą i do skutku.

3. Zachęcamy do nabywania w parafii opłatków na stół wigilijny. Opłatki do nabycia przy wyjściu z kościoła albo w zakrystii. Zebrane przy tej okazji ofiary są przeznaczone na wciąż rosnące koszty utrzymania kościoła i plebanii.

4. W dzisiejszą niedzielę Wspólnota Niepełnosprawnych Wiara i Światło będzie po Mszach Świętych rozprowadzać pierniki świąteczne. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na wakacyjny obóz rekolekcyjny tej wspólnoty. Prosimy o zrozumienie i pomoc.

5. W poniedziałek o godz. 17.00 ostatnie Roraty dla dzieci. Serdecznie dziękujemy: dzieciom oraz rodzicom i dziadkom za pomoc w przyprowadzaniu dzieci do Kościoła; scholii, Paniom Katechetkom oraz Ks. Andrzejowi i ks. Gracjanowi za czuwanie nad całością Rorat dla dzieci. Po Mszy Świętej na zakończenie adwentowego przygotowania rozdawane będą okolicznościowe upominki. Serdecznie zapraszamy.

6. We wtorek (22.12) od godz. 9:00 zapraszamy chętnych mężczyzn, którzy chcieliby nam pomóc przy ustawianiu choinek w naszej świątyni. Pracujący mogą dojść później. Za całość świątecznego wystroju tym razem odpowiedzialni są ks. Gracjan i ks. Przemysław. Natomiast o godz. 15:00 rozpocznie się strojenie kościoła i kaplicy św. Maksymiliana. Do pomocy zachęcamy wszystkich, a szczególnie młodzież, wspólnoty, którym dobro i piękno dekoracji naszej świątyni leżą na sercu.

7. W środę ostatnie w tym roku Roraty o godz. 7:00. Serdecznie zapraszamy.

8. W czwartek (24.12) przypada Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy w tym dniu do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a także do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00 i 18.00.

9. Msze Święte nocne tzw. „Pasterki” będą odprawiane w naszym kościele o godz. 22.00 i o godz. 24.00. Msza święta o godz. 22.00 będzie transmitowana na żywo przez regionalną Telewizję Asta z myślą o ludziach chorych i starszych, przebywających na kwarantannach, nie mogących przyjść do kościoła.

10. W pierwszy dzień Świąt (25.12) Msze Święte w naszym kościele o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 15:00 i 18:00. W tym dniu nie ma Mszy Świętej o godz. 7:00.

11. W drugi dzień Świąt (26.12) obchodzimy wspomnienie św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte odprawiamy w porządku niedzielnym. W tym dniu swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy Wydział Teologiczny w Szczecinie i kształcenie w diecezji.

12. W niedzielę (27.12) obchodzimy uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to dzień patronalny Domowego Kościoła. Pamiętajmy w modlitwie o Kręgach Domowego Kościoła z naszej parafii. W tym dniu zapraszamy na Mszę o godz. 10:30, podczas której odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Parafia Świętej Rodziny w tym dniu przeżywa odpust.

13. Parafialna Caritas składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom za przygotowanie świątecznych paczek żywnościowych dla rodzin, którym żyje się trudniej w naszej wspólnocie. Bóg zapłać! Więcej podziękowań na pasterkach.

14. Młodzież oazowa wraz z ks. Gracjanem – opiekunem grupy – bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie materialne przy okazji rozprowadzania sianka na stół wigilijny. Bóg zapłać!

15. Caritas parafialna ma jeszcze do rozprowadzenia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które można nabyć w naszym sklepiku. Pozostały już tylko małe świece w cenie 8 zł.

16. Osoby zainteresowane udziałem w parafialnych 33 dniowych rekolekcjach oddania się w niewolę Maryi, od 1.01 do 2.02.2021r., prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Więcej informacji na naszej stronie internetowej i w nowym numerze parafialnej Wspomożycielki.

17. Informujemy, że w najbliższe środę (23.12) i sobotę (26.12) kancelaria parafialna jest nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt na telefon dyżurny.

18. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które posprzątały kościół do niedzielnej liturgii. W najbliższą środę od godz. 15:00 o posprzątanie kościoła prosimy parafian zamieszkujących przy ul. Wojska Polskiego 37 DEF, 39 ABCDEF. Nadto gorąco prosimy, aby kto tylko może przyszedł do pomocy.

19. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w sklepiku: Gość Niedzielny oraz wciąż jeszcze dostępny najnowszy numer parafialnej Wspomożycielki w cenie 3zł.

20. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Grażyna Bartos (l. 69, z ul. Tetmajera); +Roman Bednarek (l. 78, z ul. Złotej), +Bolesław Szweda (l. 78, z ul. Medycznej); +Damian Kupczyk (l.43, z ul. Małej), którego Msza Święta pogrzebowa we wtorek (22.12) o godz. 10:00, a pożegnanie na cmentarzu o godz. 11:00; +Edward Łasecki (l.68, z ul. Krasińskiego), którego Msza Święta pogrzebowa we wtorek (22.12) o godz. 12:30, a pożegnanie na cmentarzu o godz. 13:30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 20.12.2020

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz