1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.02.2021 r.

1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, w którym zapraszamy na nabożeństwa pasyjne.

2. W każdy piątek odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

  • dla dorosłych: o godz. 9.00, 17:15;
  • dla młodzieży: 18:30;
  • dla dzieci o godz. 16.30.

3. Także w każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy o godz. 15:00 do wspólnej modlitwy w kościele przed Najświętszym Sakramentem Koronką do Bożego Miłosierdzia.

4. Również w piątek o godz. 20:00 w kaplicy akademickiej droga krzyżowa dla maturzystów, studentów oraz młodych dorosłych. Serdecznie zapraszamy.

5. W każdą niedzielę zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali, zwyczajem lat ubiegłych są przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego. Uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych, możemy uzyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami.

6. Również w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy od godz. 20:00 do 21:00 na prowadzoną adorację Najświętszego Sakramentu.

7. We wtorek (23.02) o godz. 18:45 w salce domu parafialnego spotkanie dla animatorów katechezy dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

8. W środę (24.02) Duszpasterstwo Akademickie i Krąg Biblijny zapraszają na godz. 19:00 do kaplicy akademickiej na kolejne spotkanie z Biblią – Lectio Divina.

9. Za tydzień w niedzielę (28.02) zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

10. Chcemy na Wielki Post zaproponować Wam lekturę duchową pt. „Wszystko
o spowiedzi”. Książka w bardzo przystępny sposób opisuje sakrament pokuty, jego historię, teologię a także jak dobrze się spowiadać, czyli o praktycznych poradach. Książkę można nabyć ze stolików przy wyjściu z kościoła jak i w sklepiku w cenie 5zł.

11. Pragniemy z radością poinformować, że kleryk Michał pochodzący z naszej parafii otrzymał w ubiegłym tygodniu posługę akolitatu, dostając w ten sposób możliwość udzielania Komunii Świętej i roznoszenia Jej do chorych. Obejmijmy modlitwą
kl. Michała, aby gorliwie wypełniał nowe zadanie na drodze do święceń.

12. Od dzisiejszej niedzieli Caritas naszej Parafii rozprowadza „Paschaliki” wielkanocne
w cenie 5 zł. Są one do nabycia w sklepiku parafialnym.

13. W sprzedaży nadal dostępny nowy numer parafialnej „Wspomożycielki”, a w m.in. artykuł i świadectwa jaki jest skutek modlitwy rodziców za dzieci. Gazetkę można nabyć
w sklepiku.

14. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały kościół do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę, na godz. 10:00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Mickiewicza bloki 97ABC.

15. Do nabycia w sklepiku jest „Gość Niedzielny”, parafialna „Wspomożycielka”. Zachęcamy do czytania prasy i książek religijnych.

16. Na prośbę kancelarii prawnej z Poznania bardzo prosimy bliskich, względnie znających śp. Wojciecha Szmitke, zmarłego 18.08.2019 r., a pochowanego w Obornikach Wielkopolskich o pilny kontakt z ks. Proboszczem.

17. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Jerzy Nowojski (l. 74, z ul. Orzeszkowej), +Maria Kuźmicz-Koralewska (l.75, z ul. Mickiewicza). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 21.02.2021

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz