2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28.02.2021 r.

1. Zapraszamy w Wielkim Poście na nabożeństwa:

  • w każdy piątek na Drogę Krzyżową: – dla dorosłych: o godz. 9.00, 17:15; – dla młodzieży: 18:30; – dla dzieci o godz. 16.30, – dla studentów (w kaplicy akademickiej) o godz. 20:00.
  • w każdy piątek na Godzinę Miłosierdzia o 15:00 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  • w każdą niedzielę na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.
  • w każdą niedzielę na prowadzoną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20:00.

Uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych, możemy uzyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami.

2. W poniedziałek (01.03) o godz. 9:00 w kaplicy św. Maksymiliana, Msza Święta w intencji Apostolstwa Dobrej śmierci. Przed Mszą różaniec do siedmiu boleści Maryi.

3. Również w poniedziałek (01.03) o godz. 18:00 Msza Święta w intencji Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Po niej nabożeństwo uwielbienia w domu sióstr. Serdecznie zapraszamy.

4. We wtorek (02.03) o godz. 19:00 w kaplicy akademickiej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkoły średniej.

5. W czwartek (04.03) po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Grupy Maryjnej w domu sióstr. Materiały na spotkanie są do odebrania w zakrystii.

6. W piątek (05.03) nabożeństwem drogi krzyżowej o godz. 18:30 rozpocznie spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  • I czwartek (4.03) na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy całą Służbę Liturgiczną Ołtarza wraz z rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego. Modlimy się o nowe, liczne i święte powołania. Rozpoczniemy adoracją Pana Jezusa od godz. 17.00.
  • I piątek (5.03) – Spowiedź pierwszopiątkowa dla wszystkich od godz. 16.30. Natomiast na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy Straż Honorową NSPJ. Po Mszy świętej w kaplicy św. Maksymiliana zmiana tajemnic.
  • I sobota (6.03) – Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 7:00 w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za obelgi przeciwko Bożemu Macierzyństwu Maryi. Po Mszy adoracja i różaniec w tej samej intencji. Ks. Proboszcz, ks. Andrzej i ks. Przemysław odwiedzą w tym dniu swoich chorych z posługą sakramentalną. Ks. Gracjan o wizycie poinformuje chorych telefonicznie.

8. Za tydzień I niedziela miesiąca. Msza Święta o godz. 9:00 w intencji Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic. Tego dnia składamy tradycyjne ofiary do puszek na rzecz naszego koszalińskiego seminarium.

9. Już dzisiaj informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się od V niedzieli Wielkiego Postu (21.03). Poprowadzi je ks. Proboszcz Wojciech Drap, egzorcysta diecezji świdnickiej.

10. Caritas naszej Parafii rozprowadza „Paschaliki” wielkanocne w cenie 5 zł. Są one do nabycia w sklepiku parafialnym.

11. W dzisiejszą niedzielę (28.02) zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny. Bóg zapłać za złożone ofiary.

12. Salezjańska Szkoła Podstawowa ogłasza nabór do klasy I i IV na rok szkolny 2021/2022. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły.

13. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały kościół do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę, na godz. 10:00 prosimy
o posprzątanie kościoła parafian z ul. Mickiewicza bloki 99 A- E.

14. Do nabycia w sklepiku „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” a także jest ponownie dostępna proponowana na Wielki Post książka „Wszystko o spowiedzi” w cenie 5 zł.

15. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Antoni Jeliński (l. 81, z ul. Słowackiego), +Stanisław Panek (l.67, z ul. Słowackiego), +Zofia Betyna (l.74, z ul. Orzeszkowej), której Msza pogrzebowa w poniedziałek (01.03) o godz.10:00, a pożegnanie na cmentarzu o 11:00; +Marian Miśkowiec (l.76, z ul. Mickiewicza), którego Msza Święta pogrzebowa w poniedziałek (01.03) o 11:00, a pożegnanie na cmentarzu o 12:00; +Wiesława Rodak (l.69, z Połczyna-Zdroju), której pożegnanie na cmentarzu we wtorek (02.03) o godz. 13:00; +Kazimierz Rożniak (z ul. Hutniczej), którego Msza Święta pogrzebowa w środę (03.03) o godz. 12:00, a pożegnanie na cmentarzu o 13:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 28.02.2021

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz