3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 07.03.2021 r.

1. Zapraszamy w Wielkim Poście na nabożeństwa:

  • w każdy piątek na Drogę Krzyżową: – dla dorosłych: o godz. 9.00, 17:15; – dla młodzieży: 18:30; – dla dzieci o godz. 16.30, – dla studentów (w kaplicy akademickiej) o godz. 20:00.
  • w każdy piątek na Godzinę Miłosierdzia o 15:00 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  • w każdą niedzielę na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego. Uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych, możemy uzyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami.
  • w każdą niedzielę na prowadzoną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20:00.

2. Dziś I niedziela miesiąca. Bóg zapłać za ofiary do puszek na rzecz naszego koszalińskiego seminarium.

3. Rozpoczynamy zapisy młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania – dotyczy to młodzieży z obecnych klas 7 SP. Kandydatów prosimy o składanie wypełnionej deklaracji w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Deklarację można pobrać w zakrystii lub na stronie internetowej www.wspomozycielka.pl. Zapisy trwają do końca kwietnia. Jednocześnie przypominamy, że przygotowanie do bierzmowania powinno odbywać się w parafii miejsca zamieszkania.

4. Duszpasterstwo Akademickie działające przy naszej parafii zaprasza młodzież, studentów, pracowników oświaty i środowiska akademickiego oraz wszystkich chętnych na rekolekcje wielkopostne „Odrdzewianie”. Spotkania rekolekcyjne rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu (14.03) i potrwają do wtorku (16.03) o godz. 19.00 w Kaplicy Dobrego Pasterza. Rekolekcje poprowadzi salezjanin ks. Szymon Kasprzak. Serdecznie zachęcamy do udziału. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

5. Caritas naszej parafii zwraca się z prośbą o pomoc w przygotowaniu paczek żywnościowych na święta wielkanocne dla osób najbardziej potrzebujących. Od dzisiaj można zabrać z kościoła tzw. „torby miłosierdzia”. Będzie je można składać do wystawionych koszy w kościele przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Nadto bardzo prosimy o ofiary pieniężne, które można złożyć do skarbony św. Antoniego albo wpłacić na konto Caritas dostępne na stronie internetowej parafii. Z tych ofiar zostaną dokupione brakujące produkty.

6. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały kościół do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę, na godz. 10:00 prosimy
o posprzątanie kościoła parafian z ul. Mickiewicza blok 101 A- F.

7. Do nabycia w sklepiku „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” a także „Gość Extra” w całości poświęcony osobie Św. Józefa – Patrona tego roku w cenie 9zł.

8. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, a zwłaszcza wszystkim Paniom z okazji jutrzejszego Dnia Kobiet.

Piła, 07.03.2021

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz