4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14.03.2021 r.

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości – Laetare. Kościół w tym dniu raduje się ze zbliżających się dni naszego odkupienia i wyczekuje z nadzieją Zmartwychwstania Jezusa.

2. Dzisiaj w kościele akademickim o godz. 19.00, dla studentów i sympatyków tego środowiska, rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Odrdzewianie”. Potrwają one do wtorku. Poprowadzi je salezjanin ks. Szymon Kasprzak. Otoczmy modlitwą rekolekcjonistę i uczestników.

3. W poniedziałek (15.03) przypada 25 rocznica śmierci bp Czesława Domina. Pamiętajmy w naszych modlitwach o byłym Ordynariuszu naszej diecezji.

4. W czwartek (18.03) o godz. 19:30 w domu sióstr spotkanie dla rodziców lektorów
i ministrantów. Serdecznie zapraszamy.

5. W piątek (19.03) będziemy przeżywali uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze Święte w naszym kościele z kazaniem o godz. 6:30, wyjątkowo 7:30 i 18:00. W związku z uroczystością nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia odpust parafialny na Podlasiu.

6. Za tydzień, w niedzielę (21.03) rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi dla nas w tym roku ks. Wojciech Drab – egzorcysta diecezji świdnickiej. Rekolekcje będą trwać do środy (24.03) włącznie. Już dziś zachęcamy, aby zaplanować sobie czas, by móc wziąć udział w tych rekolekcjach. Pamiętajmy także w naszych modlitwach o rekolekcjoniście.

7. Również za tydzień, w niedzielę (21.03) Wspólnota osób niepełnosprawnych Wiara – Światło będzie rozprowadzać własnoręcznie wykonane palmy. Uzyskane ze sprzedaży środki finansowe zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd nad morze. Z góry dziękujemy za wsparcie i okazane serce.

8. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne odprawiane w Wielkim Poście: drogi krzyżowe i godzinę miłosierdzia w piątki, gorzkie żale w niedziele. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Zapraszamy także w każdą niedzielę na prowadzoną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20:00. Podczas adoracji jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

9. Rozpoczęliśmy zapisy młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania z obecnych klas 7 SP. Kandydatów prosimy o składanie wypełnionej deklaracji w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Deklarację można pobrać w zakrystii lub na stronie internetowej www.wspomozycielka.pl. Zapisy trwają do końca kwietnia. Odpowiedzialnym za przygotowanie młodzieży do bierzmowania jest ks. Przemysław. Jednocześnie przypominamy, że przygotowanie do bierzmowania powinno odbywać się w parafii miejsca zamieszkania.

10. Ponawiamy zaproszenie wobec chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami w naszej parafii. Bliższe informacje u ks. Przemysława – opiekuna LSO.

11. Caritas naszej parafii zwraca się z prośbą o pomoc w przygotowaniu paczek żywnościowych na święta wielkanocne dla osób najbardziej potrzebujących. Ze stolików przy wyjściach można zabrać tzw. „torby miłosierdzia”. Będzie je można składać do wystawionych koszy w kościele przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Nadto bardzo prosimy o ofiary pieniężne, które można złożyć do skarbony św. Antoniego albo wpłacić na konto Caritas dostępne na stronie internetowej parafii. Z tych ofiar zostaną dokupione brakujące produkty. Z góry dziękujemy za ten gest miłosierdzia i dobroci.

12. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, pragniemy poinformować, że w czasie Mszy Świętych „kolędowych” wierni naszej parafii złożyli ofiary w wysokości 13 480 zł z przeznaczeniem na remont schodów wejściowych do kościoła. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”. O planowanych pracach i kosztach będziemy informować na bieżąco.

13. Z okazji 100 rocznicy urodzin ks. Franciszka Blachnickiego – założyciela Ruchu Światło –Życie w naszym kościele w dniach 21 -28 marca będzie okolicznościowa wystawa poświęcona postaci ks. Blachnickiego.

14. W sobotę (20.03.) o godz. 11.00 w kościele św. Jana Bosko zostanie odprawiona Msza Święta w intencji rodziców i dzieci utraconych, a następnie o godz. 12.00 na pilskim cmentarzu odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych i poronionych.

15. Parafia Świętej Rodziny w Pile zaprasza na Czuwania ze Świętym Józefem każdego 19 dnia miesiąca o godz. 18:00. W miesiącu marcu, czuwanie ze względu na odpust na Podlasiu, odbędzie się o godz. 21:00.

16. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały kościół do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę, na godz. 10:00 prosimy
o posprzątanie kościoła parafian z ul. Mickiewicza blok 103 A- F.

17. Do nabycia w sklepiku „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” a także „Gość Extra” w całości poświęcony osobie Św. Józefa – Patrona tego roku w cenie 9 zł. Ponadto zostało przecenionych wiele pozycji książkowych. Zachęcamy do skorzystania z naszych propozycji.

18. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Janina Fendrych (l.74, z ul. Prusa), +Zofia Witkowska (l. 90, z ul. Mickiewicza), której Msza Święta pogrzebowa we wtorek (16.03) o godz. 11:00, a pożegnanie na cmentarzu o godz. 12:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 14.03.2021

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz