4 NIEDZIELA WIELKANOCY – 25.04.2021 r.

1. Przeżywamy dzisiaj 4 Niedzielę Wielkanocy, czyli Niedzielę Dobrego Pasterza. Tym samym rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Polecajmy w naszych modlitwach już powołanych i sprawę nowych powołań do kapłaństwa.

2. Dzisiaj Duszpasterstwo Akademickie serdecznie zaprasza na Mszę Świętą odpustową do kaplicy Dobrego Pasterza wyjątkowo na godz. 19:30. Mszy będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Adam Saks – biblista i proboszcz parafii w Motylewie.

3. Również dzisiaj, o godz. 20:00 w kościele prowadzona adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą serdecznie zapraszamy.

4. We wtorek (27.04) o godz. 18:00 Msza Święta w intencjach Apostolatu Maryjnego i Wspólnoty Emmanuel. Po Mszy Świętej spotkanie Apostolatu Maryjnego w domu sióstr.

5. W piątek (30.04) spotkanie Grupy Maryjnej w domu sióstr.

6. W sobotę (01.05) przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 7:00 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy. Po Mszy przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie odmówimy różaniec w tej samej intencji. Ze względu na spowiedzi przed I Komunią Księża swoich chorych o wizycie z posługą sakramentalną poinformują telefonicznie.

7. Również w sobotę (01.05), po Mszy Świętej wieczornej, zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe.

8. W przyszłą niedzielę (02.05) o godz. 7.00 Msza Święta w intencji Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic. Tradycyjnymi ofiarami do puszek wspieramy koszalińskie seminarium duchowne.

9. Również w przyszłą niedzielę (02.05), pierwsze grupy dzieci ze SP nr 6 przystąpią do
I Komunii Świętej. Msze Święte z udzieleniem I Komunii o godz. 9:00, 10:30 i 12:00.
W związku z obostrzeniami sanitarnymi bardzo prosimy Parafian, aby w miarę możliwości w przyszłą niedzielę skorzystać z uczestnictwa we Mszy Świętej o 7:00, 15:00, 18:00. Natomiast pierwsza spowiedź święta dla tych dzieci rozpocznie się w sobotę (01.05) od godz. 9:00, 10:30 i 11:30. Zapraszamy także ich Rodziców, rodzeństwo, chrzestnych i bliskich z rodziny do spowiedzi.

10. Wspólnota osób niepełnosprawnych Wiara-Światło wraz z opiekunem – ks. Andrzejem – bardzo dziękuje za wsparcie materialne podczas sprzedaży palm. Na wyjazd wakacyjny dla tej wspólnoty zebrano 2314 zł. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za okazane serce.

11. Przypominamy, że trwają zapisy kandydatów do bierzmowania z klas 7 SP. Wszelkie potrzebne informacje na ten temat znajdują się na parafialnej stronie internetowej. Deklaracje są do pobrania na stronie internetowej lub w zakrystii. Zapisy do końca kwietnia.

12. W sobotę rozpoczniemy miesiąc maj poświęcony w tradycji polskiej Matce Bożej. W związku z tym chcemy Wam zaproponować lekturę duchową pt. „Wszystko o Matce Bożej”. Książka w przystępny sposób opisuje życie Maryi, ważniejsze tytuły i święta maryjne oraz najsłynniejsze miejsca kultu Matki Bożej. Książkę można nabyć ze stolika przy wyjściu z kościoła w cenie 5zł.

13. Z radością informujemy, że w naszej parafii, na prośbę młodzieży, powstaje Młodzieżowy Krąg Biblijny. W związku z tym, młodzież, która pragnie poznawać i pogłębiać Pismo Święte proszona jest na spotkanie organizacyjne w czwartek (29.04) na godz. 19:00 do domu sióstr. Jednocześnie przypominamy, że istniejący już Krąg Biblijny zaprasza na spotkania w każdą środę po Mszy Świętej wieczornej ok. 18:45 (również w domu sióstr).

14. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowały kościół do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 prosimy o posprzątanie kościoła rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii w najbliższą niedzielę.

15. Do nabycia w sklepiku: „Gość Niedzielny”, majowy numer miesięcznika „Staś” przeznaczonego dla dzieci, anielskie bajeczki dla dzieci, Biblia Nawarska oraz wiele innych pozycji książkowych. Zapraszamy!

16. Rozpoczęliśmy gruntowne malowanie całego kościoła oraz remont schodów wejściowych do naszej świątyni. Za ofiary złożone na te prace w minionym tygodniu
w kwocie 2600 zł składamy serdeczne Bóg zapłać! Nadto gorąco prosimy wszystkich Parafian o włączenie się w te wielkie remontowe dzieła mające na względzie troskę o bezpieczeństwo i piękno naszej świątyni. Ewentualne dobrowolne ofiary prosimy składać na tacę lub wpłacać na konto parafialne z zaznaczeniem adresu i celu.

17. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Franciszek Karasik (l. 70, z ul. Batorego), +Jacek Szostak (l. 76, z ul. Kard. Wyszyńskiego), +Władysława Liegmann (l. 92, z ul. Medycznej), której Msza Święta pogrzebowa w poniedziałek (26.04) o godz. 12:00, a pożegnanie na cmentarzu o 13:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom na nowy tydzień życzymy pogody ducha, obfitości łask Bożych Zmartwychwstałego Pana.

Piła, 25.04.2021

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz