5 NIEDZIELA WIELKANOCY – 02.05.2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela w naszej parafii jest przeżywana pod znakiem I Komunii Świętej. Podczas Mszy Świętych o godz. 9.00, 10:30 i 12:00 pierwsze grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swych serc. Otoczmy naszą modlitwą te dzieci i ich rodziny.

2. W poniedziałek (03.05) dzieci pierwszokomunijne przychodzą na Mszę Świętą o godz. 15:00, a po niej wspólne zdjęcie i rozdanie pamiątek pierwszokomunijnych.

3. Od wtorku (04.05) na godz. 16:30 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny na Msze Święte w ramach białego tygodnia. I tak we wtorek zapraszamy dzieci z klasy 3a, w środę z 3b, w czwartek z 3c, a w piątek wszystkie dzieci, które przyjęły I Komunię.

4. W poniedziałek (03.05) uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, a zarazem kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Msze Święte w naszej świątyni według porządku niedzielnego. Jest to święto narodowe i religijne. Prosimy o wywieszenie flag.

5. We wtorek (04.05) o godz. 18:00 Msza Święta w intencji Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy Świętej spotkanie grupy w domu sióstr.

6. W czwartek (06.05) spotkanie Grupy Maryjnej w domu sióstr.

7. W sobotę (08.05) uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

8. W przyszłą niedzielę (09.05), kolejne grupy dzieci ze SP nr 7 przystąpią do
I Komunii Świętej. Msze Święte z udzieleniem I Komunii o godz. 9:00, 10:30 i 12:00.
W związku z obostrzeniami sanitarnymi bardzo prosimy Parafian, aby w miarę możliwości w przyszłą niedzielę skorzystać z uczestnictwa we Mszy Świętej o 7:00, 15:00, 18:00. Natomiast pierwsza spowiedź święta dla tych dzieci rozpocznie się w sobotę (08.05) od godz. 9:00, 10:30 i 11:30. Zapraszamy także ich Rodziców, rodzeństwo, chrzestnych i bliskich z rodziny do spowiedzi.

9. W tym tygodniu przypadają:

  • I czwartek (6.05) na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy całą Służbę Liturgiczną Ołtarza wraz z rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego. Modlimy się o nowe, liczne i święte powołania. Rozpoczniemy adoracją Pana Jezusa od godz. 17.00 w kaplicy.
  • I piątek (7.05) – Spowiedź pierwszopiątkowa dla wszystkich od godz. 17.00. Natomiast na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy Straż Honorową NSPJ. Po Mszy świętej zmiana tajemnic.

10. Rozpoczęliśmy miesiąc maj poświęcony w tradycji polskiej Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w naszej parafii:

  • dla wszystkich – w każdą niedzielę i święto o godz. 17:30
  • dla dzieci – od poniedziałku do piątku – w połączeniu z Mszą Świętą o godz. 16.30 (w ramach białego tygodnia)
  • dla dorosłych – od poniedziałku do soboty – po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 18.30.

11. W miesiącu maju zapraszamy do Kaplicy św. Maksymiliana na godz. 20.00 na Apel Jasnogórski połączony z rozważaniami i krótką modlitwą. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

12. Mariusz Wolender, z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Pile, diakon diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, pragnie przyjąć ŚWIĘCENIA PREZBITERATU. Kandydata polecamy modlitwom wiernych. Gdyby ktoś wiedział o czymś, co czyniłoby kandydata niegodnym przyjęcia święceń prezbiteratu, jest w sumieniu zobowiązany zawiadomić o tym Księdza Proboszcza. Należy przy tym pamiętać, że rzucanie na kogokolwiek niesłusznych podejrzeń lub posądzeń jest grzechem.

13. Dzisiaj tradycyjnymi ofiarami do puszek wspieramy koszalińskie seminarium duchowne. Bóg zapłać za złożone ofiary.

14. Informujemy, że od 4 maja, w związku ze zniesieniem częściowo obostrzeń, w naszej świątyni (z uwzględnieniem chórów, kaplicy i przedsionków) może przebywać 107 osób. Jednocześnie przypominamy, że w świątyni obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa.

15. Ze względu na trwające w kościele prace, a także konieczność robienia prób z dziećmi pierwszokomunijnymi Msze Święte wieczorne będą w kaplicy.

16. Składamy serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła do uroczystości I Komunii Świętej. Szczególne podziękowania składamy p. Ewie za przepiękne dekoracje kwiatowe. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę prosimy o posprzątanie kościoła rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii w przyszłą niedzielę ze SP nr 7.

17. Do nabycia w sklepiku: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, majowy numer miesięcznika „Staś” przeznaczonego dla dzieci, anielskie bajeczki dla dzieci oraz wiele innych pozycji książkowych. Zapraszamy!

18. Jak możemy zauważyć prace przy malowaniu naszego kościoła postępują naprzód. Za ofiary złożone w minionym tygodniu na malowanie oraz remont schodów wejściowych w kwocie 7800 zł składamy serdeczne Bóg zapłać! Nadto gorąco prosimy wszystkich Parafian o włączenie się w te wielkie remontowe dzieła mające na względzie troskę o bezpieczeństwo i piękno naszej świątyni. Ewentualne dobrowolne ofiary prosimy składać na tacę lub wpłacać na konto parafialne z zaznaczeniem adresu i celu.

19. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Anna Pownug – Kurtys (l. 94, z ul. Konarskiego), +Michał Olszewski (l. 43, z ul. Kadetów), +Ryszard Majdańczuk (l.85, z ul. Krasińskiego), którego Msza Święta pogrzebowa we wtorek (04.05) o godz. 12:00,
a pożegnanie na cmentarzu o 13:00; +Kwiryna Kozłowska (l. 84, z ul. Słowackiego), której Msza pogrzebowa w środę (05.05) o godz. 9:45, a pożegnanie na cmentarzu o 11:00, +Tadeusz Jorka (l. 68, z ul. Fredry), którego Msza pogrzebowa w środę (05.05) o godz. 10:30, a pożegnanie na cmentarzu o 11:30; +Małgorzata Lipińska (l.62, z ul. Szarych Szeregów), której Msza pogrzebowa również w środę (05.05) o godz. 11:15, a pożegnanie na cmentarzu o 12:15; +Wacław Lach (l. 74, z ul. Walecznych), którego Msza Święta pogrzebowa także w środę (05.05) o godz. 12:00, a pożegnanie na cmentarzu o 13:00; +Małgorzata Panasiuk (l. 68, z ul. Żeromskiego), której Msza pogrzebowa w czwartek (06.05) o godz. 10:00, a pożegnanie na cmentarzu o 11:00; +Franciszek Kabat (l. 99, z ul. Żeromskiego), którego Msza pogrzebowa w piątek (07.05) o godz. 10:00, a pożegnanie na cmentarzu o 11:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy na nowy tydzień pogody ducha, zdrowia i obfitości łask Bożych.

Piła, 02.05.2021

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz