NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 23.05.2021 r.

1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Od jutra rozpoczynamy czas zwykły w ciągu roku. Przypominamy, że do wypełnienia przykazania kościelnego o Komunii wielkanocnej pozostał tydzień.

2. Dzisiejsza niedziela w naszej parafii jest przeżywana pod znakiem rocznicy I Komunii Świętej oraz prymicji ks. Mariusza Wolendera, które będą na Mszy Świętej o godz. 12:00. Otoczmy naszą modlitwą dzieci, które przeżywają rocznicę oraz ich rodziny, a także ks. Mariusza i jego rodzinę.

3. W poniedziałek (24.05) – w drugi dzień Zielonych Świąt przypada w tym roku liturgiczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych – Patronki naszej parafii oraz Matki Kościoła stąd wewnętrzna uroczystość odpustowa. Zapraszamy w tym dniu na uroczystą Mszę Świętą o godz. 18:00. Przed Mszą Świętą o godz. 17:30 odmówimy wspólnie różaniec.

4. We wtorek (25.05) o godz. 18:00 Msza Święta w intencji wspólnoty Emmanuel, a po Mszy spotkanie grupy w salce parafialnej.

5. W środę (26.05) obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu o naszych mamach, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

6. W czwartek (27.05) przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu polecajmy naszym modlitwom wszystkich kapłanów i prośmy Boga o nowe i święte powołania do kapłaństwa i zakonu. Tego dnia także Msza Święta w intencjach Apostolatu Maryjnego o godz. 18:00, a po Mszy spotkanie grupy w salce parafialnej.

7. W poniedziałek (24.05) ks. Gracjan będzie przeżywał 7. rocznicę święceń kapłańskich, a w sobotę (29.05) ks. Proboszcz 38. rocznicę święceń. Polecajmy w te dni Bogu dostojnych jubilatów.

8. W przyszłą niedzielę (30.05) będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Trójcy.

9. W miesiącu maju zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w naszej parafii:

  • dla wszystkich – w każdą niedzielę i święto o godz. 17:30;
  • dla dzieci – w poniedziałek, środę i piątek – o godz. 16.30 przy figurze Maryi na zewnątrz. Zwłaszcza zapraszamy dzieci, które przeżywają rocznicę I Komunii;
  • dla dorosłych – od poniedziałku do soboty – po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 18.30.

10. Także w maju zapraszamy do Kaplicy św. Maksymiliana na godz. 20.00 na Apel Jasnogórski połączony z rozważaniami i krótką modlitwą. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

11. W sobotę (29.05) odbędzie się pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatusza. Rozpoczęcie o godz. 10:00, a uroczysta Msza Święta o godz. 12:00. Serdecznie zachęcamy do pielgrzymowania.

12. Składamy serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci rocznicowych oraz wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym i Lektorom za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli. Szczególne podziękowania składamy p. Ewie za przepiękne dekoracje kwiatowe oraz p. Sylwii za czuwanie nad wszystkim. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę, na godz. 10:00, prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Tetmajera 4.

13. Do nabycia w sklepiku: „Gość Niedzielny” oraz wiele innych pozycji książkowych. Zapraszamy!

14. W dalszym ciągu trwa malowanie naszego kościoła i prace przy schodach. Za ofiary złożone w minionym tygodniu na te cele w kwocie 6450 zł składamy serdeczne Bóg zapłać! Nadto gorąco prosimy wszystkich Parafian, aby w miarę swych możliwości włączyli się w to dzieło. Ewentualne dobrowolne ofiary prosimy składać na tacę lub wpłacać na konto parafialne z zaznaczeniem adresu i celu.

15. Komunikat Gminnego Biura Spisowego w Pile: Od 1 kwietnia do 30 września 2021r. w całej Polsce prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, którym objęte są wszystkie osoby zamieszkujące w kraju stale lub czasowo w nim przebywające, a także osoby przebywające czasowo za granicą, jeśli posiadają tu adres stałego zameldowania. Udział w badaniu, zgodnie z ustawą, jest obowiązkowy. Ponadto informujemy, że dane zbierane i gromadzone w badaniach statystycznych są poufne i podlegają szczególnej ochronie. Więcej informacji na plakatach na drzwiach kościoła.

16. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Marek Wypuść (l.64, z Al. Wojska Polskiego), +Jan Lisiak (l. 93, z ul. Dzieci Polskich). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy na nowy tydzień Bożej miłości, opieki Maryi, zdrowia i wszelkich darów Ducha Świętego.

Piła, 23.05.2021

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz