NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 30.05.2021 r.

1. Przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy. Od jutra rozpoczynamy czas zwykły w ciągu roku. Dzisiaj kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej.

2. Dzisiaj (30.05) na godz. 20:00 zapraszamy na prowadzoną adorację Najświętszego Sakramentu.

3. W poniedziałek (31.05) święto Nawiedzenia NMP. W tym dniu ostatnie nabożeństwo majowe w tym roku po Mszy Świętej o godz. 18:00 i ostatni Apel Jasnogórski o godz. 20:00. Zapraszamy.

4. Od wtorku (01.06) rozpoczynamy miesiąc czerwiec, a zarazem nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa, które w naszej parafii odprawiamy po Mszy Świętej wieczornej (ok. 18:30), a w niedzielę i święta o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Również we wtorek (01.06) przypada Dzień Dziecka. Pamiętajmy w tym dniu o wszystkich dzieciach, polecając ich Panu Bogu w modlitwie.

6. W najbliższy czwartek (03.06) będziemy przeżywali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (BOŻE CIAŁO). Msze Święte w naszej parafii odprawiamy według porządku niedzielnego. Po Mszy Świętej o godz. 15:00 (ok. 16:00) wyruszy Procesja Eucharystyczna wokół naszego kościoła. Za poszczególne ołtarze są odpowiedzialni księża i ich grupy. I tak za I ołtarz – ks. Gracjan i młodzież oazowa; II ołtarz – ks. Andrzej z Domowym Kościołem i młodzieżą akademicką; III ołtarz – ks. Przemysław z rodzicami LSO, wspólnotą Emmanuel i grupą Maryjną; IV ołtarz – ks. Proboszcz z Żywym Różańcem i Strażom Honorową NSPJ.

7. Dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe i młodsze zapraszamy do sypania kwiatków Panu Jezusowi. Prośba do działkowiczów – o kwiaty dla dzieci. Można je składać do Siostry Zofii, Pań katechetek, lub bezpośrednio do zakrystii. Za okazane zrozumienie i pomoc – serdeczne Bóg zapłać! Próby sypania kwiatków ustalają i przekazują dzieciom panie katechetki w szkole. Bardzo prosimy wiernych naszej parafii o większą odwagę w dekorowaniu okien naszych domów – flagami, emblematami i obrazami religijnymi na Boże Ciało. Jest to zewnętrzny wyraz naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego.

8. W Oktawie Bożego Ciała procesje Eucharystyczne w naszej parafii będą po Mszy świętej wieczornej, zaś w niedzielę o 17.30. Serdecznie zapraszamy – szczególnie dzieci do sypania kwiatów.

9. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  • I czwartek (03.06) – w związku z uroczystością Bożego Ciała Msza Święta o powołania i za RPSK przeniesiona na II czwartek miesiąca (10.06);
  • I piątek (04.06) – Spowiedź pierwszopiątkowa dla wszystkich od godz. 17.00. Natomiast na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy Straż Honorową NSPJ. Po Mszy świętej zmiana tajemnic.
  • I sobota (05.06) – Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 7:00 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy. Po Mszy przed Panem Jezusem obecnym
    w Najświętszym Sakramencie odmówimy różaniec w tej samej intencji. Ks. Proboszcz, ks. Andrzej i ks. Przemysław odwiedzą w tym dniu chorych z posługą sakramentalną. Ks. Gracjan swoich chorych poinformuje o wizycie telefonicznie.

10. W przyszłą niedzielę (06.06) o godz. 9.00 Msza Święta w intencji Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic. Tradycyjnymi ofiarami do puszek wspieramy koszalińskie seminarium.

11. Również w przyszłą niedzielę (06.06) na godz. 15:00 zapraszamy młodzież, która przyjmie bierzmowanie 07 czerwca z rąk ks. Bp Krzysztofa Włodarczyka. Po Mszy Świętej rozpocznie się nabożeństwo pokutne dla kandydatów do bierzmowania, ich rodziców, świadków i rodzin.

12. Informujemy, że Biskup  Edward Dajczak, udzielił wszystkim Wiernym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i osobom przebywającym na terenie diecezji, dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 4 czerwca br. (najbliższy piątek) wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Biskup Diecezjalny zachęca wiernych korzystających z dyspensy, do podjęcia dzieł miłosierdzia bądź innych czynów pokutnych.

13. Nasze diecezjalne seminarium duchowne zaprasza młodych, którzy myślą o kapłaństwie, do przeżycia tzw. roku propedeutycznego. W Domu św. Jana Pawła II w Szczecinku, przez 9 miesięcy, razem z kapłanami i innymi młodymi ludźmi, można pogłębić swoją wiarę oraz rozeznać lepiej swoje powołanie.Kandydatów seminarium przyjmuje już od 1 czerwca br. Szczegóły na stronie seminarium duchownego w Koszalinie.

14. Dom Pielgrzyma w Skrzatuszu zaprasza starszych, samotnych na rekolekcje „Przebaczenie” w dniach 15-17 czerwca. Rekolekcje poprowadzi ks. Gracjan Ostrowski oraz s. Wiktoria Kucharska. Bliższe informacje na stronie internetowej sanktuarium.

15. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy posprzątali kościół do dzisiejszej niedzieli. Szczególne podziękowania składamy p. Ewie za dekoracje kwiatowe. Bóg zapłać!

16. W najbliższą sobotę, na godz. 10:00, prosimy o posprzątanie kościoła parafian
z ul. Tetmajera 6.

17. Do nabycia w sklepiku: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, flagi, gromnice i świece maryjne oraz wiele innych pozycji książkowych. Zapraszamy!

18. Trwają prace wewnątrz świątyni (malowanie kościoła) i na zewnątrz (remont schodów). Za ofiary złożone w minionym tygodniu na te cele w kwocie 4650 zł składamy serdeczne Bóg zapłać! Nadto gorąco prosimy wszystkich Parafian, aby w miarę swych możliwości włączyli się w to dzieło. Ewentualne dobrowolne ofiary prosimy składać na tacę, bezpośrednio do księży lub wpłacać na konto parafialne z zaznaczeniem adresu i celu.

19. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Czesław Andrzejczak (l.72, z ul. Mickiewicza). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom na nowy tydzień życzymy opieki Boga Ojca, miłości Jezusa i pokoju Ducha Świętego.

 

Piła, 30.05.2021

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz