10 NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.06.2021 r.

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła odprawiane są bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej, zaś w niedzielę o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci do sypania kwiatów. W czwartek na zakończenie oktawy – poświęcenie wianków.

2. W poniedziałek (07.06) o godz. 17:00 ks. Bp Krzysztof Włodarczyk udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. W związku z bierzmowaniem nie będzie Mszy Świętej o godz. 18:00, a intencje mszalne przyjęte na tę godzinę zostaną odprawione na Mszy Świętej o godz. 17:00. Nabożeństwo i procesja eucharystyczna w tym dniu wyjątkowo około godz. 18:15. Zapraszamy.

3. We wtorek (08.06) o godz. 9:00 Msza Święta w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. Przed Mszą Świętą różaniec do siedmiu boleści Maryi.

4. W czwartek (10.06) o godz. 18:00 Msza Święta w intencji RPSK, LSO, ich rodzin oraz o nowe i święte powołania do stanu kapłańskiego. Modlitwa rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

5. Również w czwartek (10.06) po nabożeństwie wieczornym spotkanie Grupy Maryjnej w kaplicy św. Maksymiliana.

6. W piątek (11.06) będziemy przeżywali uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W sposób szczególny oddamy cześć Sercu Pana Jezusa poprzez uroczystą Mszę świętą o godz. 18:00 z kazaniem i procesją eucharystyczną wokół kościoła. W związku
z uroczystością nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Za tydzień, w niedzielę (13.06), kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie w naszej parafii. Rozpoczęcie Mszą świętą z kazaniem maryjnym o godz. 18:00. Po Mszy świętej zapraszamy do prywatnego czuwania modlitewnego przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. O godz. 20:00 rozpoczniemy w kościele modlitwę różańcową. Na ostatnią dziesiątkę wyjdziemy z procesją wokół kościoła. Tradycyjnie prosimy o zabranie ze sobą różańca, tekstów pieśni fatimskich i lampionów. Za całość nabożeństwa odpowiada ks. Andrzej.

8. Dziś tradycyjnymi ofiarami do puszek wspieramy koszalińskie seminarium. Za ofiary złożone składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. W poniedziałek (07.06) ze względu na bierzmowanie kancelaria parafialna nieczynna.

10. Dom Pielgrzyma w Skrzatuszu zaprasza starszych, samotnych na rekolekcje „Przebaczenie” w dniach 15-17 czerwca. Rekolekcje poprowadzi ks. Gracjan Ostrowski oraz s. Wiktoria Kucharska. Bliższe informacje na stronie internetowej sanktuarium.

11. Składamy wdzięczne podziękowanie wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie i przebieg uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy:

  • wspólnotom i grupom oraz innym ludziom dobrej woli, za przygotowanie pięknych ołtarzy (młodzieży oazowej, Domowemu Kościołowi, duszpasterstwu akademickiemu, LSO, wspólnocie Emmanuel, grupie Maryjnej, Żywemu Różańcowi, Straży Honorowej NSPJ);
  • dzieciom sypiącym kwiaty i paniom katechetkom oraz rodzicom za opiekę nad nimi;
  • działkowiczom za kwiaty (i prosimy o jeszcze);
  • wszystkim niosącym podczas procesji sztandary, feretrony;
  • Liturgicznej Służbie Ołtarza za przygotowanie asysty i oprawę liturgiczną;
  • Panu Krzysztofowi za podtrzymywanie śpiewu, panu Rysiowi za rozwieszenie flag i porządek wokół kościoła, Panu Andrzejowi za pomoc w przygotowaniach; panu Stasiowi za wykoszenie trawy wokół świątyni;
  • Nadleśnictwu „Zdrojowa Góra” w Pile za brzózki;
  • Wszystkim za świadectwo wiary i miłości do Chrystusa Eucharystycznego oraz za dekorację swoich domów. Bóg zapłać!

12. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy posprzątali kościół do dzisiejszej niedzieli. Szczególne podziękowania składamy p. Ewie za dekoracje kwiatowe. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę, na godz. 10:00, prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Tetmajera 8.

13. Do nabycia w sklepiku: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, czerwcowy numer miesięcznika „Staś”, gromnice i świece maryjne oraz wiele innych pozycji książkowych. Zapraszamy!

14. Wiernym naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na malowanie kościoła i remont schodów. W ostatnim tygodniu na ten cel złożono ofiary w kwocie 4320 zł. W dalszym ciągu bardzo prosimy, aby kto może włączył się finansowo w to dzieło.

15. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Damian Sadowski (l. 51, z ul Słowackiego) – pochowany w Głubczynie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom na nowy tydzień życzymy nieustającej miłości płynącej z przebitego Serca Jezusa.

 

Piła, 06.06.2021

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz