11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.06.2021 r.

1. Dzisiaj (13.06), kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie w naszej parafii. Rozpoczęcie Mszą świętą z kazaniem maryjnym o godz. 18:00. Po Mszy świętej zapraszamy do prywatnego czuwania modlitewnego przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. O godz. 20:00 rozpoczniemy w kościele modlitwę różańcową. Na ostatnią dziesiątkę wyjdziemy z procesją wokół kościoła. Tradycyjnie prosimy o zabranie ze sobą różańca, tekstów pieśni fatimskich i lampionów. Za całość nabożeństwa odpowiada ks. Andrzej.

2. W poniedziałek (14.06) o godz. 18:00 Msza Święta w intencji Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy spotkanie grupy w kaplicy św. Maksymiliana. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą powierzyć się Bogu poprzez dar modlitwy wstawienniczej.

3. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 17:30.

4. Informujemy, że Biskupi podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy zostaną zniesione z dniem 20 czerwca 2021 r. i tym samym nieobecność na Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane skutkuje grzechem ciężkim.

5. W związku z poluzowaniem obostrzeń sanitarnych informujemy, że w naszym kościele od dzisiaj (13.06) może przebywać jednocześnie ok. 450 osób (nie wliczając osób podwójnie zaszczepionych).

6. W przyszłą niedzielę (20.06) ministranci i lektorzy naszej parafii będą prosili o wsparcie finansowe ich wyjazdów wakacyjnych. Za ofiary do puszki złożone na ten cel – ks. Przemysław wraz z całą służbą liturgiczną już dziś składają serdeczne Bóg zapłać.

7. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza do kina Helios na film pt. „Dobry Łotr”. Pokaz odbędzie się w środę (16.06) o godz. 19:30 na dużej sali. Cena biletu na hasło NAZARET to 14 zł.

8. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy posprzątali kościół do dzisiejszej niedzieli. Szczególne podziękowania składamy p. Ewie za dekoracje kwiatowe. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę, na godz. 10:00, prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Tetmajera 10 i 12.

9. Do nabycia w sklepiku: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i wiele innych przecenionych pozycji książkowych. Zapraszamy!

10. Wiernym naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na malowanie kościoła i remont schodów. W ostatnim tygodniu na ten cel złożono ofiary w kwocie 3770 zł. W dalszym ciągu bardzo prosimy, aby kto może włączył się finansowo w to dzieło.

11. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Teresa Jasińska (l. 65, z ul. Kard. Wyszyńskiego), +Zbyszko Niedopytała (l. 87, z ul. Słowackiego), +Sabina Odor (l. 90, z ul. Mickiewicza), +Marianna Wójcicka (z ul. Mickiewicza) – pochowana będzie w poniedziałek w Białej k/ Trzcianki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom na nowy tydzień życzymy opieki Bożej na każdy dzień.

Piła, 13.06.2021

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz