XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.07.2021 r.

1. Dzisiaj po Mszach świętych poświęcenie pojazdów, ogólnopolska zbiórka do puszek przeznaczona jest na zakup pojazdów dla misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata. Bóg Zapłać. Jednocześnie prosimy, aby każdy kierowca bezpośrednio po błogosławieństwie ustawił się przy swoim pojeździe.

2. Trwa wakacyjny porządek Mszy św. w naszej parafii, jak również wakacyjny porządek otwarcia godzin kancelarii. W tygodniu nie ma Mszy o 6:30, a w niedzielę nie ma o godz. 15:00 i 19:00.

3. W poniedziałek przeżywamy wspomnienie rodziców NMP Joachima i Anny – niech będzie to dzień wdzięczności, w modlitewnej pamięci, za trud wychowania podejmowany przez naszych rodziców i dziadków. Wszystkim żyjącym niech Dobry Bóg błogosławi, a naszym bliskim zmarłym wypraszajmy radość życia wiecznego.

4. Trwa miesiąc lipiec, który w sposób szczególny poświęcony jest Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Przez prywatne odmawianie litanii, wypraszajmy łaskę nawrócenia dla grzeszników.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 9:00 modlić się będziemy razem z Żywym Różańcem. Po Mszy św. zmiana tajemnic. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na WSD w Koszalinie.

6. W najbliższą sobotę, na godz. 10:00 do posprzątania kościoła prosimy o pomoc parafian mieszkających przy ul. Wyspiańskiego 9, 11, 13. Bóg Zapłać !

7. W minionym tygodniu na remont schodów została złożona ofiara w wysokości 2650 zł. Składamy serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i w dalszym ciągu polecamy się życzliwej pamięci. Przed nami prace związane z trzecim wejściem od strony dzwonnicy. Bóg Zapłać!

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jak i katolickich książek, z którymi zapoznać się możemy w naszym parafialnym sklepiku. Do nabycia również breloczki i modlitwa do św. Krzysztofa.

9. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli: +Maria Kłos z ul. Tetmajera, +Maria Jarkiewicz z ul. Słowackiego, +Zenon Salczyński z ul. Tetmajera.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Piła, 25.07.2021 r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile