XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.08.2021 r.

1. W piątek zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie w naszej parafii. Rozpoczęcie Mszą św. z kazaniem maryjnym o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość prywatnego czuwania przy figurze MB Fatimskiej. O godz. 20:00 wyruszy procesja światła ul. Złotą, Orzeszkowej, Słowackiego i chodnikiem między blokami przy ul. Mickiewicza 101 a 103. Figurę Maryi niosą: I – Żywy Różaniec, II – Odnowa w Duchu Świętym, III – Rodzice LSO, IV – Straż Honorowa NSPJ, V – Mężczyźni. Na procesję prosimy o zabranie różańca, tekstów pieśni maryjnych i lampionów. Zakończenie Apelem Jasnogórskim. Za całość nabożeństwa odpowiada Ks. Proboszcz.

2. Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Jest to również dzień, w którym Wojsko Polskie przeżywa swoje święto. W tym dniu naszymi modlitwami otoczmy Wojsko Polskie i naszą Ojczyznę.

3. W związku z apelem KEP z lipca 2021r., w najbliższą niedzielę 15.08 w naszej parafii, po Mszach św., zostanie przeprowadzona zbiórka, na rzecz wszystkich osób poszkodowanych w nawałnicach na terenie naszego kraju. Bóg Zapłać za złożone ofiary.

4. W najbliższy czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 – wotywną o Duchu św. z racji trwającego synodu w naszej diecezji.

5. Komunikat Biskupa Edwarda Dajczaka zapraszający na pielgrzymkę rodzin.

6. W najbliższą sobotę, na godz. 10:00 do posprzątania kościoła prosimy o pomoc parafian mieszkających przy ul. Żeromskiego 1,3, 17. Bóg Zapłać za posprzątanie kościoła i pani Ewie za dekoracje kwiatowe!

7. W minionym tygodniu na remont schodów została złożona ofiara w wysokości 3260 zł. Składamy serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i w dalszym ciągu polecamy się życzliwej pamięci. Przed nami prace związane z trzecim wejściem od strony dzwonnicy. Bóg Zapłać!

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jak i katolickich książek, w które zaopatrzyć się możemy w naszym parafialnym sklepiku. Do nabycia również lampiony.

9. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli: + Halina Kienczkowska z ul. Kondratowicza, + Franciszka Kisiel z ul. Hutniczej, pogrzeb w poniedziałek Msza o godz. 10:00 na cmentarzu o godz. 11:00, + Wioleta Szłapak z ul. Długosza, pogrzeb w poniedziałek Msza o godz. 12:00 na cmentarzu o godz. 13:00.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 08.08.2021r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile