XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.08.2021 r.

1. Dzisiejsza Niedziela zbiega się z uroczystością Wniebowzięcia NMP. Jest to największe święto Maryjne w ciągu roku. Dzisiaj także na zaproszenie Biskupa gromadzą się na Górze Chełmskiej rodziny w pielgrzymce z całej Diecezji.
Także dzisiaj w naszym Diecezjalnym Sanktuarium w Skrzatuszu, uroczystości Odpustowe. Suma o godzinie 12:00.

2. W dzisiejszą uroczystość Kościół święci wianki z ziół i kwiatów tego roku.

3. W dniu dzisiejszym sercem i modlitwą wspieramy żołnierzy Wojska Polskiego w dniu ich święta, przywołując na pamięć Bitwę Warszawską – Cud nad Wisłą.

4. W całym Kościele katolickim w Polsce trwają przygotowania do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W odpowiedzi na liczne zapytania, pragniemy poinformować, że zgodnie z zaleceniem Watykanu i organizatorów, w uroczystościach w Warszawie będą uczestniczyć tylko przedstawiciele Polskich diecezji i zaproszeni goście. Uroczystości będą transmitowane na kilku kanałach Polskiej Telewizji.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary do puszki na rzecz pomocy poszkodowanym w nawałnicach na terenie naszego Kraju.

6. W minionym tygodniu na remont schodów została złożona ofiara w wysokości 2.100 zł. Składamy serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i w dalszym ciągu polecamy się życzliwej pamięci. Przed nami prace związane z trzecim wejściem od strony dzwonnicy. Bóg zapłać.

7. W najbliższą sobotę (21 sierpnia b.r.) serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, podczas której wyrazimy wdzięczność i pożegnamy ks. Przemysława.

8. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i Kaplicy do niedzielnej liturgii. Osobne podziękowanie dla par sobotnich nowożeńców za kwiaty do ołtarzy a Pani Ewie dziękujemy za ich ułożenie. W najbliższą sobotę na godz. 10-tą zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Wyspiańskiego od nr 20 do 58. (domki).

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jak i katolickich książek, z którymi zapoznać się możemy w naszym parafialnym sklepiku.

10. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał: + Halinę Kienczkowską z ul. Kondratowicza, lat 78, + Mieczysława Kurkiewicza z ul. Rugijskiej lat 73, + Wiesławę Rybarczyk z ul. Trentowskiego lat 71, + Sławomira Zarembę ul. Mickiewicza, lat 54, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek 17-go sierpnia, Msza św. o godz. 11:00, na Cmentarzu o godz. 12:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Piła, 15.08.2021r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile