XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.09.2021 r.

1. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 15:00 zapraszamy młodzież naszej parafii (kl. 8 SP i kl. 1 ponadpodstawowe), która zapisała się i przygotowuje do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie w kościele z opiekunem – ks. Patrykiem. Prosimy o obecność!

2. Dzisiejsza niedziela to szczególny i wyjątkowy czas w historii Kościoła katolickiego w Polsce – dzień beatyfikacji sługi Bożego ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Chciejmy trwać dzisiaj w sposób szczególny na modlitwie za naszą Ojczyznę przyzywając wstawiennictwa nowych błogosławionych.

3. W poniedziałek zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie w naszej parafii. Rozpoczęcie Mszą św. z kazaniem maryjnym o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość prywatnego czuwania przy figurze MB Fatimskiej. O godz. 20:00 wyruszy procesja światła ul. Salezjańską, Konarskiego, Wyspiańskiego, Orzeszkowej. Figurę Maryi niosą: I – Żywy Różaniec, II – Odnowa w Duchu Świętym, III – Grupa biblijna, IV – LSO, V – Mężczyźni. Na procesję prosimy o zabranie różańca, tekstów pieśni maryjnych i lampionów. Zakończenie Apelem Jasnogórskim. Za całość nabożeństwa odpowiada Ks. Gracjan.

4. We wtorek zapraszamy na Mszę św. wieczorną, podczas której uroczyście rozpoczniemy nowy rok duszpasterski w naszej parafii, zawierzając cały ten czas NMP Wspomożenia Wiernych. Po Mszy św. spotkanie w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków wspólnot działających w naszej parafii.

5. Tradycją lat ubiegłych, w najbliższą sobotę (18.09), w Skrzatuszu odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży, a dzień później w niedzielę (19.09) Diecezjalny Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej Pani Skrzatuskiej. Zapraszamy do wspólnego udziału w diecezjalnej modlitwie. Organizujemy wyjazd dla młodzieży na sobotę (18.09), więcej informacji w zakrystii u ks. Patryka.

6. Msze św. niedzielne o 19:00 w dolnym kościele (dla studentów) wznowione będą od 17.10.2021. Uroczysta inauguracja roku akademickiego odbędzie się w niedzielę 10.10.2021 na Mszy św. o godz. 18:00.

7. W przyszły poniedziałek (20.09) w kinie Helios o 20:15 odbędzie się premierowy pokaz filmu „Wyszyński zemsta czy przebaczenie”. Cena biletu na hasło Nazaret to 14 zł. Zapraszamy.

8. W najbliższą sobotę, na godz. 10:00 do posprzątania kościoła prosimy o pomoc parafian mieszkających przy ul. Żeromskiego 1ab, 3 abc. Bóg Zapłać za wczorajsze posprzątanie kościoła, troskę o plac przykościelny, z kolei nowożeńcom z soboty, dziękujemy za dekoracje kwiatowe.

9. W minionym tygodniu na remont schodów została złożona ofiara w wysokości 1850 zł. Składamy serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i w dalszym ciągu polecamy się życzliwej pamięci. Bóg Zapłać!

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jak i katolickich książek, w które zaopatrzyć się możemy w naszym parafialnym sklepiku. Do nabycia również kalendarze diecezjalne na 2022 rok w cenie 10 zł.

11. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli : + Tadeusz Lewandowski l.75 z ul. Mickiewicza – pogrzeb w poniedziałek (13.09) Msza św. o godz. 12:00, na cmentarzu o godz. 13:00; + Czesław Tatarynowicz l. 85 z ul. Mickiewicza – pogrzeb we wtorek (14.09) Msza św. o godz. 11:00, na cmentarzu o godz. 12:00; + Felicja Serówka l. 99 z ul. Wyspiańskiego – pogrzeb we wtorek (14.09) w parafii Świętej Rodziny, Msza św. o godz. 12:00, na cmentarzu o godz.13:00.
Wszystkich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu :
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

Piła, 12.09.2021 r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile