XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.09.2021 r.

1. Dzisiaj w dniu diecezjalnego odpustu ku czci MB Bolesnej Pani Skrzatuskiej, duchowo łącząc się z naszymi pielgrzymami, chciejmy pamiętać w modlitwach o całej naszej diecezji.

2. W sobotę (25.09) o godz. 11:00 w zakrystii odbędzie się spotkanie dla Liturgicznej Służby Ołtarza, z nowym opiekunem ks. Patrykiem. Zapraszamy, także kandydatów i tych, którzy chcieliby zostać ministrantami.

3. W przyszłą niedzielę (26.09), na Mszę św. o godz. 15:00, zapraszamy młodzież z 1 klas szkoły średniej przygotowującej się do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie w kościele.

4. W najbliższą niedzielę (26.09) o godz. 17:00 w salce rady parafialnej odbędzie się spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Serdecznie zapraszamy.

5. Wspólnota Domowego Kościoła, wzorem lat ubiegłych, wychodzi z inicjatywą modlitwy różańcowej, w miesiącu październiku, za kapłanów posługujących w naszej parafii. Każdy może się włączyć w tę modlitwę, aby w wybrany przez siebie dzień października, odmówić jedną dziesiątkę różańca za konkretnego kapłana. Więcej informacji na plakatach znajdujących się na drzwiach kościoła. Możliwość zapisania się będzie, w przyszłą niedzielę (26.09) po Mszach św. oraz telefonicznie – numer podany na plakacie.

6. Jutro, w poniedziałek (20.09) w kinie Helios o 20:15 odbędzie się premierowy pokaz filmu „Wyszyński, zemsta czy przebaczenie”. Cena biletu na hasło Nazaret to 14 zł. Waszej uwadze polecamy również wyświetlany w kinach film pt. „Fatima” o objawieniach fatimskich.

7. W każdy czwartek serdecznie zapraszamy, na chwilę adoracji Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, od godz. 17:00 w kościele.

8. W najbliższą sobotę, na godz. 10:00 do posprzątania kościoła prosimy o pomoc parafian mieszkających przy ul. Żeromskiego 19,21. Bóg Zapłać za wczorajsze posprzątanie kościoła, troskę o plac przykościelny. Nowożeńcom z piątku i soboty, dziękujemy za dekoracje kwiatowe.

9. W minionym tygodniu na remont schodów została złożona ofiara w wysokości 1850 zł, w tym 1000 zł od Żywego Różańca. Składamy serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i w dalszym ciągu polecamy się życzliwej pamięci. Bóg Zapłać!

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jak i katolickich książek, w które zaopatrzyć się możemy w naszym parafialnym sklepiku. Do nabycia również kalendarze diecezjalne na 2022 rok w cenie 10 zł.

11. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli : + Łucja Chodkowska – Wadecka l. 82 z Trzcianki, + Józef Erbst l.58 z ul. Medycznej, + Izabela Wielogórska l.80 z ul. Medycznej, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek – Msza św. o godz. 10:00, na cmentarzu o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Piła, 19.09.2021 r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile