XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.09.2021 r.

1. Komunikat Biskupa Ordynariusza

2. Dzisiaj (26.09) na Mszę św. o godz. 15:00, zapraszamy młodzież z 1 klas szkoły średniej oraz uczniów kl. 8 SP przygotowującą się do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie w kościele.

3. Dzisiaj (26.09) o godz. 17:00 w salce rady parafialnej odbędzie się spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Serdecznie zapraszamy.

4. Wspólnota Domowego Kościoła, wzorem lat ubiegłych, wychodzi z inicjatywą modlitwy różańcowej, w miesiącu październiku, za kapłanów posługujących w naszej parafii. Każdy może się włączyć w tę modlitwę, aby w wybrany przez siebie dzień października, odmówić jedną dziesiątkę różańca za kapłanów. Więcej informacji na plakatach znajdujących się na drzwiach kościoła. Zapisy po Mszy św. przy wejściu do kościoła oraz telefonicznie – numer podany na plakacie.

5. W czwartek po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej, w salce rady parafialnej, odbędzie się spotkanie grupy maryjnej z opiekunem ks. Gracjanem. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją osobistą relację z Matką Bożą.

6. W najbliższy piątek (1.10) przeżywamy pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi dla dzieci od godz. 15:30, dla dorosłych od godz. 17:00. Msza św. wieczorna w intencji Straży Honorowej NSPJ, po Mszy św. zmiana tajemnic w kościele.

7. W tym dniu rozpoczynamy miesiąc październik – czas nabożeństw różańcowych. Nabożeństwa różańcowe odprawiać będziemy:

  • dla wszystkich od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17:30,
  • dla dzieci: w poniedziałki, środy i piątki o 16:30,
  • dla młodzieży: w piątek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W sobotę (2.10) z racji pierwszej soboty miesiąca, zapraszamy na Mszę św. o godz. 7:00 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy nasze i całego świata. Po Mszy św. – odpowiadając na wołanie Maryi – w tej samej intencji odmówimy różaniec. W tym dniu, księża odwiedzą swoich chorych z posługą sakramentalną.

9. W przyszłą niedzielę (3.10) Msza św. o godz. 9:00 w intencji Żywego Różańca. Po Mszy św. zmiana tajemnic. Zbiórka w tym dniu do puszek przeznaczona jest na nasze koszalińskie seminarium. Bóg Zapłać.

10. Już dzisiaj zapraszamy pracowników naukowych, nauczycieli, wychowawców, rodziców, studentów i maturzystów na rekolekcje akademickie pt. „Kto jest twoim bogiem?” Rekolekcje odbędą się w dniach 17-20.10 w kaplicy akademickiej, o godz. 19.00. Duchowym przewodnikiem będzie w tym czasie franciszkański pustelnik o. Janusz Jędryszek. Zapraszamy.

11. Chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami serdecznie zapraszamy o zgłaszanie się w zakrystii, do opiekuna ministrantów ks. Patryka. Zapraszamy także młodzież i osoby zainteresowane, które chciałby wesprzeć swoim talentem i obecnością scholę młodzieżową. Rodziców i Dziadków prosimy o słowa zachęty dla swoich dzieci i wnuków.

12. W najbliższą sobotę, na godz. 10:00 do posprzątania kościoła prosimy o pomoc parafian mieszkających przy ul. Żeromskiego 23,25,27 . Bóg Zapłać za wczorajsze posprzątanie kościoła, troskę o plac przykościelny oraz za dekoracje kwiatowe.

13. W minionym tygodniu na remont schodów została złożona ofiara w wysokości 1150 zł. Składamy serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i w dalszym ciągu polecamy się życzliwej pamięci. Bóg Zapłać!

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jak i katolickich książek, w które zaopatrzyć się możemy w naszym parafialnym sklepiku. Waszej uwadze polecamy książkę: Wszystko o Faustynie, w cenie 5 zł. Do nabycia również kalendarze diecezjalne na 2022 rok w cenie 10 zł.

15. W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce jest liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii św. Prosimy zatem o powolne wychodzenie z kościoła, aby ułatwić ministrantom liczenie. Za zrozumienie, dziękujemy.

16. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli : + Marian Cyran l.92 z Al. W. Polskiego, którego pogrzeb odbył się w sobotę w Czarnkowie; + Grzegorz Szłapak l.58 z ul. Długosza.
Wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 26.09.2021r.

Ks. Stanisław Oracz

Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile