XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.10.2021 r.

1. Dzisiejsza zbiórka do puszek po Mszy św. przeznaczona jest na utrzymanie naszego koszalińskiego seminarium. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.

2. Trwa miesiąc październik – czas nabożeństw różańcowych. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy:

  • dla wszystkich od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17:30,
  • dla dzieci: w poniedziałki, środy i piątki o 16:30,
  • dla młodzieży: w piątek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W czwartek (7.10) z racji pierwszego czwartku na Mszę św. wieczorną zapraszamy LSO i RPSK oraz wszystkich, którym bliska jest modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W tej samej intencji od godz. 17:00 adoracja.

4. We wtorek (5.10) odbędzie się spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Rozpoczęcie wspólną modlitwą o 8:45, następnie Msza św. Zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę (10.10) na Mszy św. inicjacyjnej o godz. 12:00 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej, a na Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile. Podczas, której prosić będziemy o światło Ducha św. i opiekę NMP na czas kolejnego roku akademickiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy pracowników naukowych, nauczycieli, wychowawców, rodziców i studentów.

6. W najbliższą niedzielę (10.10) w Kościele w Polsce przeżywać będziemy XXI Dzień Papieski pt. „Nie lękajcie się”. Zbiórka do puszek w tym dniu przeznaczona jest na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą zdolną młodzież z uboższych rodzin.

7. W poniedziałek (4.10) o godz. 20:00 w kinie Helios odbędzie się projekcja filmu pt. „Fatima”. Cena biletu na hasło Nazaret to 14 zł. Zapraszamy.

8, Wszystkie tajemnice październikowego różańca za kapłanów naszej parafii zostały rozdane. Serdecznie dziękujemy za inicjatywę wspólnocie Domowego Kościoła oraz ponad 400 osobom, które zaangażowały się w to dzieło modlitwy – za nas kapłanów.

9. W najbliższą sobotę, na godz. 10:00 do posprzątania kościoła prosimy o pomoc parafian mieszkających przy ul. Żeromskiego 29,31,33. Bóg Zapłać za wczorajsze posprzątanie kościoła, troskę o plac przykościelny oraz za dekoracje kwiatowe – nowożeńcom z soboty i Pani Ewie za udekorowanie.

10. W minionym tygodniu na remont schodów została złożona ofiara w wysokości 1050 zł. Składamy serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i w dalszym ciągu polecamy się życzliwej pamięci. Bóg Zapłać!

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jak i katolickich książek, w które zaopatrzyć się możemy w naszym parafialnym sklepiku.

12. Wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Piła, 10.10.2021r.

Ks. Stanisław Oracz

Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile