XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.10.2021 r.

1. W dniu dzisiejszym Kościół katolicki w Polsce przeżywa XXI Dzień Papieski pt. „Nie lękajcie się”. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą zdolną młodzież z niezamożnych rodzin. Bóg Zapłać.

2. Trwa miesiąc październik – czas nabożeństw różańcowych. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy:

  • dla wszystkich od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17:30,
  • dla dzieci: w poniedziałki, środy i piątki o 16:30,
  • dla młodzieży: w piątek po Mszy św. wieczornej.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W środę (13.10) ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 z kazaniem maryjnym. Po Mszy św. możliwość indywidualnego czuwania przy figurze MB Fatimskiej, a o godz. 20:00 w kościele modlitwą różańcową rozpoczniemy procesję fatimską ulicami naszej parafii: przejdziemy – Złotą, Orzeszkowej, Słowackiego, Mickiewicza między blokami 101 a 103 i zakończenie w kościele Apelem Jasnogórskim. Prosimy o zabranie ze sobą różańców i lampionów. Figurę podczas procesji niosą: I – Żywy Różaniec, II – Wspólnota Emmanuel, III – Odnowa w Duchu Świętym, IV – Grupa maryjna, V – LSO. Za całość nabożeństwa odpowiada ks. Patryk.

4. W czwartek (14.10) przypada dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom i pracownikom administracji szkół składamy najserdeczniejsze życzenia – Bożego błogosławieństwa i opieki NMP, zapewniając w sposób szczególny o modlitwie w tym dniu.

5. W niedzielę (17.10) na Mszy św. o godz. 10:30 przeżywać będziemy Jubileusze Małżeńskie – z racji 50, 55, 60, 65 rocznicy. Wszystkich małżonków, którzy otrzymali imienne zaproszenie na uroczystość prosimy o potwierdzenie swojej obecności. Jeśli pośród nas, są Jubilaci, którzy nie otrzymali takiego zaproszenia, prosimy o informację w zakrystii. Serdecznie dziękujemy.

6. Od przyszłej niedzieli (17.10) do porządku Mszy św. niedzielnych wraca Msza św. akademicka o godz. 19:00 w kaplicy Dobrego Pasterza. Nadto zapraszamy pracowników naukowych, nauczycieli, wychowawców, rodziców, studentów i maturzystów na rekolekcje akademickie pt. „Kto jest twoim bogiem?” Rekolekcje odbędą się od przyszłej niedzieli do środy (17-20.10) w kaplicy akademickiej, o godz. 19.00. Duchowym przewodnikiem będzie w tym czasie franciszkański pustelnik o. Janusz Jędryszek. Zapraszamy.

7. Duszpasterstwo Akademickie w Pile organizuje spotkania pomagające studentom i młodym dorosłym w przygotowaniu się do zawarcia związku małżeństwa. Zapisy do końca października. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu z kościoła.

8. Już dzisiaj pragniemy poinformować, iż kolejne spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, które nie mogą zawrzeć sakramentu małżeństwa odbędzie się w czwartek (21.10) o godz. 19:00 w salce rady parafialnej.

9. Pragniemy, aby w naszej parafii powstała Liturgiczna Służba Ołtarza dorosłych. Wszystkich chętnych dorosłych mężczyzn, którzy sami bądź ze swoimi synami chcieliby służyć przy ołtarzu – serdecznie zapraszamy i prosimy o kontakt z ks. Patrykiem.

10. Jutro zapraszamy do kina Helios, na film pt. ”Fatima”. Projekcja o godz. 20:00, cena biletu na hasło Nazaret to 14 zł.

11. W najbliższą sobotę, na godz. 10:00 do posprzątania kościoła prosimy o pomoc parafian mieszkających przy ul. Żeromskiego 14a, 18-36. Bóg Zapłać za wczorajsze posprzątanie kościoła, troskę o plac przykościelny oraz za dekoracje kwiatowe – nowożeńcom z soboty i Pani Ewie za udekorowanie.

12. W minionym tygodniu na remont schodów została złożona ofiara w wysokości 850 zł. Składamy serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i w dalszym ciągu polecamy się życzliwej pamięci. Bóg Zapłać!

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jak i katolickich książek, w które zaopatrzyć się możemy w naszym parafialnym sklepiku.

14. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli : + Rafał Gajewski l.42, z ul. Tetmajera; + Stanisław Baranowski l.79, z ul. Medycznej; + Eugenia Kosowiec l.97 z ul. Tetmajera pochowana w Rzeczycy; + Irena Nowak l.81, z ul. Grunwaldzkiej – Msza św. pogrzebowa we wtorek o 12:00, na cmentarzu o 13:00.
Wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 10.10.2021r.

Ks. Stanisław Oracz

Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile