XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.10.2021 r.

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na papieskie dzieła misyjne. Bóg zapłać.

2. Kończy się miesiąc październik – czas nabożeństw różańcowych. W piątek na zakończenie nabożeństw dla dzieci odbędzie się Bal Wszystkich Świętych – w tym roku w związku z dużą ilością dzieci odbędzie się w innej formie – o 16:30 odmówimy dziesiątkę różańca a następnie dzieci, które przebiorą się za konkretnych świętych będą miały możliwość zaprezentowania krótkiej historii swojego świętego. Zapraszamy serdecznie dzieci do wspólnego czasu modlitwy i radości. Bal odbędzie się w kaplicy i potrwa do godz. 18:00.
Z kolei młodzież zapraszamy na ostatni różaniec o godz. 18:30 podczas którego, kandydaci do bierzmowania, będą mieli okazję przystąpić do spowiedzi. Prosimy młodzież o obecność. Ostatni różaniec dla dorosłych odprawimy w przyszłą niedzielę o 17:30.

3. W przyszłą niedzielę (31.10) na Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się przyjęcie nowych ministrantów oraz kandydatów na ministrantów do LSO.

4. W środę (27.10) Msza św. o godz. 18:00 w intencjach Apostolatu Maryjnego.

5. Od tego tygodnia z skarbony obok zakrystii będzie można zabierać kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych. Kartki możemy składać na tacę, bądź do skarbony obok zakrystii. Modlić się za zamarłych będziemy od 2.11 codziennie o godz. 17:30.

6. W dniu 13 października 2021 r. w naszej parafii zawiązała się diakonia modlitwy Domowego Kościoła rejonu Piła-Trzcianka. Jej zadaniem jest służba Kościołowi modlitwą i postem. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem w zeszłą niedzielę, informujemy, iż kolejne wizytówki z numer telefonu pod który każdy może wysłać SMS-em z intencjami do modlitwy, będą dostępne od przyszłej niedzieli. Oprócz tego w każdy II czwartek miesiąca o 17:00 w kaplicy Dobrego Pasterza, w tych wszystkich powierzonych intencjach będzie sprawowana Msza św.

7. Duszpasterstwo Akademickie w Pile organizuje spotkania pomagające studentom i młodym dorosłym w przygotowaniu się do zawarcia związku małżeństwa oraz przygotowanie do bierzmowania dla studentów i dorosłych. Zapisy do końca października. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu z kościoła.

8. Duszpasterstwo Akademickie i kino Helios serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na film „Wyszyński – zemsta czy wybaczenie” jutro (25.10) o godz. 20:00. Bilety na hasło Nazaret w cenie 14 zł. Zapraszamy.

9. W nadchodzącym tygodniu kontynuujemy spotkania z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w grupach. Prosimy o obecność.

10. 1 listopada przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Z uwagi na trwającą pandemię, tradycyjne procesje żałobne wyruszą o godz. 14:00 sprzed 3 bram cmentarza (przy ul. Przemysłowej i Motylewskiej) i udadzą się w rejon placu przy kaplicy cmentarnej, gdzie zostanie odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia. Następnie o godz. 15:00 zostanie odprawiona Msza św. na placu przed kaplicą. Tym razem odpowiedzialnym za przygotowanie i przebieg Uroczystości jest parafia św. Jana Bosko. Natomiast w naszej parafii dnia 1 listopada tradycyjna procesja z modlitwami za zmarłych na cmentarzu przylegającym do posesji naszego kościoła będzie bezpośredni po Mszy św. o godz. 15:00 (czyli ok. godz. 16:00). Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

11. Informacje na temat pieszej pielgrzymki z Piły do Skrzatusza w dniu 14 listopada, podamy w niedzielę 7 listopada.

12. W najbliższą sobotę, na godz. 10:00 do posprzątania kościoła prosimy o pomoc parafian mieszkających przy ul. Żeromskiego 40 ABC. Bóg Zapłać za wczorajsze posprzątanie kościoła, troskę o plac przykościelny oraz za dekoracje kwiatowe Pani Ewie.

13. W minionym tygodniu na remont schodów Parafianie złożyli ofiarę w wysokości 1100 zł. Składamy serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i w dalszym ciągu polecamy się życzliwej pamięci. Bóg Zapłać! Nasi parafianie złożyli w ofierze darowizny, kilkadziesiąt słoików różnego rodzaju miodów pochodzących z ekologicznego gospodarstwa rolnego na pokrycie kosztów budowy schodów. Miód można nabywać w naszym parafialnym sklepiku. Duży słoik miodu – 50 zł, według uznania można więcej. Zapraszamy!

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jak i katolickich książek, w które zaopatrzyć się możemy w naszym parafialnym sklepiku. Waszej uwadze polecamy książeczkę o tym jak możemy pomóc duszom, które cierpią w czyśćcu w cenie 5 zł.

15. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odszedł + Roman Markiewicz l. 72 z ul. Wyspiańskiego, którego pogrzeb odbędzie się jutro – Msza św. o godz. 11:00 na cmentarzu o godz. 12:00.
Wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 24.10.2021r.

Ks. Stanisław Oracz

Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile