XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.10.2021 r.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:00 do grona LSO zostaną przyjęci nowi ministranci oraz kandydaci na ministrantów.

2. Jutro, 1 listopada przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym. Z uwagi na trwającą pandemię, tradycyjne procesje żałobne wyruszą o godz. 14:00 sprzed 3 bram cmentarza (przy ul. Przemysłowej i Motylewskiej) i udadzą się w rejon placu przy kaplicy cmentarnej, gdzie zostanie odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia. Następnie o godz. 15:00 zostanie odprawiona Msza św. na placu przed kaplicą. Tym razem odpowiedzialnym za przygotowanie i przebieg Uroczystości jest parafia św. Jana Bosko. Natomiast w naszej parafii, jutro – tradycyjna procesja z modlitwami za zmarłych na cmentarzu przylegającym do posesji naszego kościoła będzie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 15:00 (czyli ok. godz. 16:00). Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. We wtorek (2.11) przeżywamy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Decyzją Penitencjarii Apostolskiej w Watykanie, przez cały miesiąc listopad mamy możliwość uzyskania odpustu zupełnego za duszę jednej osoby zmarłej. Warunki odpustu: łaska uświęcająca, nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych.

4. W I czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczniemy adoracją Pana Jezusa od godz. 17:00, a na Mszy św. o 18:00 będziemy modlić się razem z LSO wraz z rodzinami i RPSK.
W I piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży rozpocznie się od godz. 15:30. O godz. 18:00 Msza św. w intencji Straży Honorowej, po Mszy św. odmówimy Litanię do NSPJ, następnie spotkanie Straży Honorowej.
W I sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 7:00 w intencji wynagradzającej NS NMP, następnie odmówimy różaniec w tej samej intencji. W tym dniu księża odwiedzą swoich chorych z posługą sakramentalną, ks. Gracjan swoich chorych poinformuje telefonicznie.

5. W przyszłą niedzielę Msza św. o 9:00 w intencji Żywego Różańca, po Mszy św. zmiana tajemnic. W tym dniu ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na nasze koszalińskie seminarium. Bóg zapłać.
W przyszłą niedzielę – 7.11.2021 r. o godz. 15:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Hubertowska, połączona z poświęceniem ufundowanej przez leśników figury św. Huberta. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Biskup ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, Tadeusz Lityński – delegat Konferencji Episkopatu Polski do spraw Ochrony Środowiska i Leśnictwa. Msza św. z udziałem Pocztów Sztandarowych, Dyrekcji Regionalnej Lasów Państwowych w Pile, leśniczych, łowczych i zaproszonych gości poprzedzi modlitwa za zmarłych leśników i myśliwych. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tym niecodziennym wydarzeniu religijnym.

6. Z skarbony obok zakrystii, mamy możliwość zabierać kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych. Kartki możemy składać na tacę, bądź do skarbony obok zakrystii. Wypominki od wtorku (2.11) codziennie o godz. 17:30.

7. Dzisiaj po Mszy św. przy wyjściu z kościoła można zabrać wizytówki z numer telefonu pod który każdy może wysłać SMS-em intencje do modlitwy. Diakonia modlitwy zaprasza również zainteresowanych do rekolekcji33, polegających na oddaniu się w niewolę NMP. Polegają one na indywidualnej modlitwie w domu, ze specjalnej książki przez okres 33 dni. Rozpoczęcie 5.11, a zakończenie aktem oddania, 8.12. Zapisy w zakrystii.

8. W najbliższą sobotę, na godz. 10:00 do posprzątania kościoła prosimy o pomoc parafian mieszkających przy ul. Żeromskiego 42,44,46,48. Bóg Zapłać za wczorajsze posprzątanie kościoła, troskę o plac przykościelny oraz za dekoracje kwiatowe Pani Ewie.

9. W minionym tygodniu na remont schodów Parafianie złożyli ofiarę w wysokości 750 zł. Składamy serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i w dalszym ciągu polecamy się życzliwej pamięci. Bóg Zapłać!

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jak i katolickich książek, w które zaopatrzyć się możemy w naszym parafialnym sklepiku. Waszej uwadze polecamy nowy numer parafialnej Wspomożycielki, a w nim. m.in. dlaczego modlitwa za zmarłych ma sens oraz artykuł o muzeum dusz czyśćcowych, znajdującym się w Rzymie.

11. Wychodząc z kościoła, prosimy zapoznajcie się z plakatami dot. pomocy dla Klaudii. Jest ona uczennicą kl. 8 SP 7, która kilka tygodni temu uległa nieszczęśliwemu wypadkowi w drodze do szkoły (jadła orzechy i jeden z nich wpadł do tchawicy). W imieniu rodziny i szkoły, zwracamy się do Was, z prośbą o pomoc – życzliwość serca i finansowe wsparcie. Informacje na plakacie.

12. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli : + Eugenia Żukowska l.69 z ul. Bogusławskiego, + Elżbieta Buczko l.90 z ul. Szafirowej, + Zdzisław Ziółkowski l.86 z Dąbrowskiego, + Czesław Grela l.78 z ul. Słowackiego, + Jan Nowakowski l. 72 z ul. Trentowskiego (pogrzeb odbył się w pt. parafii św. Rodziny), + Urszula Kujawa z ul. Słowackiego (pogrzeb odbył się w sb. w parafii św. Jana Bosko).
Wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu :
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 31.10.2021 r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile