Jezus Chrystusa Króla Wszechświata – 21.11.2021 r.

1. Dzisiaj ofiary zbierane do puszek przez Caritas są przeznaczone na pomoc humanitarną, w związku z wydarzeniami na wschodniej granicy naszego kraju. Bóg zapłać.

2. Przypominamy, iż przez cały miesiąc listopad mamy możliwość uzyskania odpustu zupełnego za duszę jednej osoby zmarłej. Warunki odpustu: łaska uświęcająca, nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych, przyjęcie Komunii Świętej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

3. Jutro (22.11) przeżywamy wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Tym samym składamy najserdeczniejsze życzenia, powierzając opiece NMP – pana organistę Krzysztofa, scholę dziecięcą i scholę młodzieżową. Dziękujemy za zaangażowanie w życie parafii.

4. Duszpasterstwo akademickie i Krąg biblijny zapraszają w środę (24.11) o 19:00 do kaplicy Dobrego Pasterza na kolejne spotkanie z Biblią w ramach Lectio Divina.

5. W sobotę (27.11) Msza św. o godz. 18:00 w intencjach Apostolatu Maryjnego.

6. Nadchodzący tydzień to ostatni tydzień roku kościelnego. Przyszła niedziela to I Niedziela adwentu, która rozpoczyna nowy rok kościelny oraz czas Mszy św. roratnich.
Wiernych naszej parafii pragniemy poinformować, iż zwyczajem lat ubiegłych poświęcone opłatki będziemy mogli nabyć wyłącznie w kościele od I Niedzieli Adwentu. Nikt w imieniu parafii nie rozprowadza opłatków po naszych domach, dlatego prosimy uważać na potencjalnych oszustów.

7. W związku z powracającą falą zachorowań na covid, bardzo prosimy o przestrzeganie zaleceń (maseczki w k-le, dezynfekcja rąk i ustawiamy się do Komunii Świętej wg wcześniejszych praktyk – od strony ołtarza MB Fatimskiej na rękę, a pozostałe rzędy do ust). Za zrozumienie serdecznie dziękujemy. Przypominamy, że w naszym kościele jednocześnie może znajdować się 480 osób, nie licząc osób zaszczepionych.

8. Wszystkim, którzy pamiętali o Ks. Proboszczu i tak licznie składali imieninowe życzenia – ks. Proboszcz serdecznie dziękuję i odwzajemnia modlitwą w Waszych intencjach.

9. W dalszym ciągu zachęcamy do oglądania filmu o życiu brata Alberta Chmielowskiego „Nędzarz i madame”, w poniedziałek (22.11.) o godz. 20:00.

10. W sobotę, na godz. 10:00 do posprzątania kościoła prosimy o pomoc parafian mieszkających przy ul. Drzymały, Ceglana, Warsztatowa. Bóg Zapłać za wczorajsze posprzątanie kościoła, troskę o plac przykościelny oraz za dekoracje kwiatowe Pani Ewie.

11. W minionym tygodniu na remont schodów Parafianie złożyli ofiarę w wysokości 750 zł . Składamy serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i w dalszym ciągu polecamy się życzliwej pamięci. Bóg Zapłać!

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jak i katolickich książek, w które zaopatrzyć się możemy w naszym parafialnym sklepiku.

13. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszła : + Anna Wochal, zam. w Zabrzu. Wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu:
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 21.11.2021r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile