I NIEDZIELA ADWENTU – 28.11.2021 r.

1. Od dzisiejszej niedzieli, po Mszy św. możemy nabywać poświęcone opłatki. Tym samym pragniemy poinformować parafian, iż nikt w imieniu parafii nie rozprowadza opłatków po naszych domach, dlatego prosimy uważać na potencjalnych oszustów.

2. W tym tygodniu rozpoczynamy odprawianie Mszy św. roratnich. Roraty z kazaniem dla dorosłych, codziennie o godz. 6:30 – w związku z tym, w czasie Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 7:00, a intencje zamówione na godz. 7:00, będą odprawione o godz. 6:30. Roraty dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16:30, z kolei młodzież zapraszamy we wtorek na roraty o 6:30.

3. Jutro (29.11) rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, którą odmawiać będziemy codziennie po Mszy św. wieczornej.

4. We wtorek (30.11) swoje imieniny obchodzi ks. Andrzej. Już dzisiaj pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki NMP i umocnienia w darach Ducha św. na drodze kapłańskiego posługiwania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, w intencji ks. Andrzeja, na Mszy św. wieczornej o godz. 18:00.

5. We wtorek (30.11) bezpośrednio po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla grupy maryjnej.

6. W czwartek (2.12) o godz. 19:00 w salce oazowej odbędzie się spotkanie grupy osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Również o godz. 19:00, w kaplicy św. Maksymiliana, odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, z kl.1 szkoły ponadpodstawowej. Zapraszamy.

7. W I czwartek (2.12) zapraszamy do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczniemy adoracją Pana Jezusa od godz. 17:00, a na Mszy św. o 18:00 będziemy modlić się razem z LSO wraz z rodzinami i RPSK.

8. W I piątek (3.12) spowiedź dla dzieci i młodzieży rozpocznie się od godz. 16:30. O godz. 18:00 Msza św. w intencji Straży Honorowej, po Mszy św. odmówimy Litanię do NSPJ, następnie spotkanie Straży Honorowej.

9. W I sobotę (4.12) zapraszamy na Mszę św. o godz. 6:30 w intencji wynagradzającej NS NMP, następnie odmówimy różaniec w tej samej intencji. W tym dniu księża odwiedzą swoich chorych z posługą sakramentalną, Ks. Proboszcz swoich chorych poinformuje telefonicznie.

10. W niedzielę (5.12) po Mszy św. o godz. 9:00 zmiana tajemnic różańcowych róż Żywego Różańca. Zbiórka w tym dniu do puszek przeznaczona jest na nasze koszalińskie seminarium. Bóg zapłać.

11. W związku z powracającą falą zachorowań na covid, bardzo prosimy o przestrzeganie zaleceń (maseczki w k-le, dezynfekcja rąk i ustawiamy się do Komunii Świętej wg wcześniejszych praktyk – od strony ołtarza MB Fatimskiej na rękę, a pozostałe rzędy do ust). Za zrozumienie serdecznie dziękujemy. Przypominamy, że w naszym kościele jednocześnie może znajdować się 450 osób, nie licząc osób zaszczepionych.

12. W celu dobrego przeżycia Adwentu proponujemy zdrapkę adwentową. Może być ona realną pomocą w przygotowaniu duszy, ciała i domu na narodziny Jezusa. Na poszczególne dni Adwentu jest konkretne zadanie do wykonania. Zdrapki do nabycia w sklepiku w cenie 5 zł.

13. Duszpasterstwo akademickie i kino „Helios” zapraszają na film „Czyściec” w poniedziałek (29.11) o godz. 20:00. Zapraszamy.

14. Od dzisiaj przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego wystawiony jest kosz Caritasu. Możemy składać w nim – Torby Miłosierdzia – torby z produktami żywnościowymi dla biedniejszych rodzin na święta. Torby Miłosierdzia wystawione są przy wyjściu z kościoła.

15. Tradycją lat ubiegłych, od dzisiaj rozpoczynamy akcję rozprowadzania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – świeca duża 20 zł, mała 8 zł.

16. W sobotę, na godz. 10:00 do posprzątania kościoła prosimy o pomoc parafian mieszkających przy ul. Reymonta. Bóg Zapłać za wczorajsze posprzątanie kościoła, troskę o plac przykościelny oraz za dekoracje kwiatowe Pani Ewie, s. Zofii za dekorację adwentową a p. Ani katechetce za wieniec adwentowy.

17. W minionym tygodniu na remont schodów Parafianie złożyli ofiarę w wysokości 530 zł. Składamy serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i w dalszym ciągu polecamy się życzliwej pamięci. Bóg Zapłać!

18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jak i katolickich książek, w które zaopatrzyć się możemy w naszym parafialnym sklepiku.

19. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli : + Stanisława Sokołowska (l.73) z ul. Słowackiego; + Sławomir Lis (l.53) z ul. Wałeckiej, + Kazimierz Adamczyk (l. 68) z ul. Wyspiańskiego, + Jacek Graczyk (l.66) z ul. Szafirowej – pogrzeb w poniedziałek Msza św. o godz. 11:00, na cmentarzu o godz. 12:00; + Teresa Nowak (l. 84) z ul. Mickiewicza – pogrzeb we wtorek Msza św. o godz. 11:30, na cmentarzu o godz. 12:30.
Wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 28.11.2021r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile