III NIEDZIELA ADWENTU – 12.12.2021 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Witamy serdecznie o. redemptorystę Pawła Drobota z Warszawy, który w tym czasie będzie naszym duchowym przewodnikiem. Cały ten czas zawierzamy opiece NMP i prosimy o światło Ducha św. dla ojca rekolekcjonisty i całej naszej parafii.

  • Msze św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych – poniedziałek, wtorek i środa o godz. 6:30, 9:00, 18:00.
  • Roraty z nauką dla dzieci w poniedziałek i środę o 16:30.
  • Spowiedź św. we wtorek od godz. 8:00 do godz. 10:00, oraz od godz. 16:00 do skutku. Z kolei ofiary zbierane na tacę w środę przeznaczone są dla ojca rekolekcjonisty, za które składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W czwartek (16.12) o godz. 19:00 w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych.

3. W piątek (17.12), w związku z wprowadzeniem nauki zdalnej, oficjalnie zakończymy roraty dla dzieci na Mszy św. o godz. 16:30. W przyszłym tygodniu na roraty o 16:30, zapraszamy wszystkich chętnych.

4. W sobotę (18.12) swoje imieniny obchodzi ks. Gracjan. Już dzisiaj składamy najserdeczniejsze życzenia – Bożego błogosławieństwa, opieki NMP i otwarcia serca na działanie Ducha św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ks. Gracjana w przyszłą niedzielę o godz. 12:00.

5. W przyszłą niedzielę, po Mszach św. przy wyjściu z kościoła młodzież naszej parafii z oazy młodzieżowej będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny, zebrane ofiary przeznaczone są na cele grupy młodzieżowej, a wspólnota osób niepełnosprawnych Wiara i Światło będzie rozprowadzać własnoręcznie zrobione aniołki z gipsu i pierniki, z których dochód przeznaczony jest na sfinansowanie obozu letniego – Bóg zapłać.

6. W związku z trwającą pandemią, nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej „od drzwi do drzwi”. Zamiast tego, chcemy jako kapłani udać się do tych domów i rodzin, które mają takie pragnienie, czyli nie czują się przymuszone przyjmowaniem księdza, bądź przestraszone ze względu na pandemię. Zaproszenia na kolędę znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła. Wypełnione prosimy wrzucać do skarbony obok zakrystii lub bezpośrednio przynosić do zakrystii. Zapisy trwają do 26 grudnia, a plan całej kolędy zostanie podany w ogłoszeniach w niedzielę 2.01.2022 r.

7. W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń, bardzo prosimy o przestrzeganie zaleceń (maseczki w k-le, dezynfekcja rąk i ustawiamy się do Komunii Świętej wg wcześniejszych praktyk – od strony ołtarza MB Fatimskiej na rękę, a pozostałe rzędy do ust). Za zrozumienie serdecznie dziękujemy. Przypominamy, że w naszym kościele jednocześnie może znajdować się 200 osób, nie licząc osób zaszczepionych.

8. Towarzystwo Pomocy Chorym w Pile i kino Koral Regionalne Centrum Kultury zapraszają na film „Położna” we wtorek (14.12) o godz. 18:00. Film przedstawia życie i pracę położnej Stanisławy Leszczyńskiej, która w obozie Auschwitz-Birkenau odebrała 3 tysiące porodów. Cena biletu 15 zł. Zapraszamy.

9. W przyszłą niedzielę dostępny będzie nowy, świąteczny numer parafialnej Wspomożycielki.

10. Przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego wystawiony jest kosz Caritasu, do którego możemy składać – Torby Miłosierdzia – torby z produktami żywnościowymi dla biedniejszych rodzin na święta. Z kolei w markecie Lewiatan, trwa zbiórka żywności, w którym jest wystawiony kosz Caritasu.

11. Poświęcone opłatki możemy nabywać w zakrystii.

12. W sobotę, na godz. 10:00 do posprzątania kościoła prosimy o pomoc parafian mieszkających przy ul. Makuszyńskiego. Bóg Zapłać za wczorajsze posprzątanie kościoła, troskę o plac przykościelny oraz za dekoracje kwiatowe Pani Ewie.

13. W minionym tygodniu na remont schodów Parafianie złożyli ofiarę w wysokości 950 zł.

14. W naszym sklepiku polecamy świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, prasę katolicką oraz książeczkę dot. wizyty duszpasterskiej w domu, jak również w cenie 5zł – wszystko o sakramencie namaszczenia chorych.

15. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli : Wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu : + Bronisław Jaszicek, pogrzeb we wtorek (14.12) Msza św. o godz. 10:00, na cmentarzu o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 12.12.2021r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile