IV NIEDZIELA ADWENTU – 19.12.2021 r.

1. Dzisiaj, po Mszach św. przy wyjściu z kościoła młodzież naszej parafii z oazy młodzieżowej rozprowadza sianko na stół wigilijny, zebrane ofiary przeznaczone są na cele grupy młodzieżowej, a wspólnota osób niepełnosprawnych Wiara i Światło będzie rozprowadzać własnoręcznie zrobione aniołki z gipsu i pierniki, z których dochód przeznaczony jest na sfinansowanie obozu letniego – Bóg zapłać.

2. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc w przygotowaniu Kościoła na Święta Bożego Narodzenia. W poniedziałek (20.12) na godz. 17:00 prosimy Panów o pomoc w ustawieniu choinek, z kolei we wtorek (21.12) o godz. 17:00 prosimy o pomoc członków grup parafialnych oraz ludzi dobrej woli w dekorowaniu Kościoła. W związku z tym, wieczorna Msza w poniedziałek i wtorek odprawiona będzie w kaplicy św. Maksymiliana. Za dekorację w tym roku odpowiedzialny jest ks. Andrzej.

3. Roraty dla chętnych dzieci w poniedziałek i środę o 16:30. W czwartek zakończymy odprawianie Mszy św. roratnich o godz. 6:30. W ostatnich dniach Adwentu, pamiętajmy o przygotowaniu swojego serca na przyjście Pana Jezusa, przez skorzystanie z sakramentu pokuty.

4. W piątek (24.12) Wigilia Bożego Narodzenia. Nie ma Mszy św. porannej i wieczornej. Zachęcamy w tym dniu do katolickiego przeżycia tego dnia i powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych. Msze św. nocne tzw. „pasterki” odprawione będą o godz. 22:00 i 24:00. Msza św. o godz. 22:00 transmitowana będzie przez naszą telewizję Asta, w sposób szczególności z myślą o wszystkich chorych, cierpiących, przebywających na kwarantannach.

5. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia (25.12), nie ma Mszy św. o godz. 7:00. W tym dniu porządek jest następujący: 9:00, 10:30, 12:00, 15:00 i 18:00.

6. W przyszłą niedzielę (26.12), w drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia przeżywać będziemy Niedzielę Świętej Rodziny – Msze św. w porządku niedzielnym. Jest to dzień patronalny Domowego Kościoła. Chciejmy pamiętać o Domowym Kościele w naszych modlitwach. Na Mszę św. o godz. 10:30 zapraszamy wszystkich małżonków, podczas której nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

7. W związku z trwającą pandemią, nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej „od drzwi do drzwi”. Zamiast tego, chcemy jako kapłani udać się do tych domów i rodzin, które mają takie pragnienie, czyli nie czują się przymuszone przyjmowaniem księdza, bądź przestraszone ze względu na pandemię. Zaproszenia na kolędę znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła. Wypełnione prosimy wrzucać do skarbony obok zakrystii lub bezpośrednio przynosić do zakrystii. Zapisy trwają do 26 grudnia, a plan całej kolędy zostanie podany w ogłoszeniach w niedzielę 2.01.2022 r.

8. W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń, bardzo prosimy o przestrzeganie zaleceń (maseczki w kościele, dezynfekcja rąk i ustawiamy się do Komunii Świętej wg wcześniejszych praktyk – od strony ołtarza MB Fatimskiej na rękę, a pozostałe rzędy do ust). Za zrozumienie serdecznie dziękujemy. Przypominamy, że w naszym kościele jednocześnie może znajdować się 200 osób, nie licząc osób zaszczepionych.

9. W imieniu Caritas parafialnego składamy serdeczne podziękowania rodzicom, uczniom i wychowawcom ze Szkoły Podstawowej nr 6 za przygotowanie paczek dla potrzebujących seniorów z naszego osiedla. Rodzicom oraz rodzinom z Domowego Kościoła za pomoc w ich dostarczeniu. Dziękujemy także, za wszystkie dary złożone w ramach Torb Miłosierdzia oraz członkom naszego Caritas parafialnego za ich przygotowanie.

10. W czwartek, na godz. 16:00 do posprzątania kościoła prosimy o pomoc parafian mieszkających przy ul. Trentowskiego, Bogusławskiego i ludzi dobrej woli. Bóg Zapłać p. Ewie i p. Joannie oraz wszystkim, którzy w dniu wczorajszym posprzątali Kościół.

11. W minionym tygodniu na remont schodów Parafianie złożyli ofiarę w wysokości 1750 zł. (w tym 1000 zł od jednej rodziny)

12. W naszym sklepiku polecamy świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, szopki betlejemski, figurki Dzieciątka Jezus, prasę katolicką oraz nowy numer parafialnej Wspomożycielki.

13. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli : Wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu : + Jerzy Kupczyk l.70 – pogrzeb w poniedziałek, Msza św. o godz. 9:00, na cmentarzu o godz. 10:00; + Stefan Korczak l.69 z ul. Mickiewicza – pogrzeb w poniedziałek, Msza św. o godz. 11:00, na cmentarzu o godz. 12:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 19.12.2021r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile