NIEDZIELA PALMOWA 10.04.2022 r.

1. Dzisiaj wspólnota osób niepełnosprawnych „Baranek” rozprowadza własnoręcznie przygotowane palmy. Zebrane w ten sposób ofiary są przeznaczone na letni obóz integracyjny tej wspólnoty – Bóg zapłać.

2. Dzisiaj o godz. 17:00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali. Zapraszamy.

3. Dzisiaj, jutro i we wtorek zapraszamy na modlitwę różańcową w naszym kościele o godz. 19:00, przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W poniedziałek (11.04) spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci, rozpoczęcie różańcem do siedmiu boleści NMP o 8:45, następnie Msza św. w kaplicy św. Maksymiliana.

5. Przed nami Triduum Paschalne. Od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego nie ma Mszy św. o godz. 6:30 i 7:00 rano. Nabożeństwa Triduum Paschalnego o 19:00.

  • Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19:00. Po Mszy Świętej, Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji, zwanej Ciemnicą. Adoracja potrwa do godz. 24:00 w czwartek i w piątek od godz. 8:00 do 18:45. Różaniec w tym dniu odmówimy o godz. 21:30 w kaplicy św. Maksymiliana. Okazja do spowiedzi od godz. 21:30 do 22:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Wielki Piątek to dzień ukrzyżowania i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły (jakościowy – nie jemy mięsa, ilościowy – 3 posiłki, jeden do syta). Zapraszamy na drogę krzyżową o godz. 15:00. Podczas Drogi Krzyżowej okazja do spowiedzi. Nabożeństwo Męki Pańskiej zostanie odprawione o godz. 19:00. Po liturgii Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie zostanie przeniesiony do tzw. Grobu Pańskiego. Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa do godz. 24:00 w piątek i w sobotę od godz. 8:00 do 18:45. Tego dnia 15 min przed nabożeństwem wieczornym rozpoczniemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Różaniec w tym dniu odmówimy o godz. 21:00 przy Grobie Pana Jezusa.
  • Wielka Sobota to dzień ciszy i czuwania przy grobie Pana Jezusa. Tradycyjne święcenie pokarmów odbędzie się w kościele – od 9:00 do 15:00, z częstotliwością co godzinę. Święcenie pokarmów na os. Gładyszewo, o godz. 12.00 przy posesji Państwa Czebreszuk.
  • Wigilia Paschalna Zmartwychwstania Jezusa rozpocznie się w Wielką Sobotę o godz. 19:00. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, w związku z tym, prosimy o przyniesienie świec od chrztu lub Komunii Świętej.

Porządek adoracji Pana Jezusa w grobie w Wielki Piątek i Wielką Sobotę – dla dzieci, młodzieży i grup parafialnych będzie znajdował się na stolikach przy wyjściu z kościoła i będzie wywieszony w gablotach parafialnych.

  • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PANA JEZUSA – nasze czuwanie rozpoczniemy od godz. 5.00. O godz. 6.00 – Procesja Rezurekcyjna na zewnątrz kościoła, a po niej uroczysta Msza Święta, transmitowana na żywo przez TV Asta. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00, a pozostałe Msze Święte odprawimy o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 15:00, 18:00. Różaniec w tym dniu odmówimy o godz. 19:00 w kościele.
  • Poniedziałek Wielkanocny – Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym.

6. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy na wspólną modlitwę Ciemną Jutrznią o godz. 7:00 w miejscach adoracji. W Wielką Sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. Odwiedziny chorych w Wielki Czwartek od godz. 9:00 swoich chorych odwiedzi Ks. Proboszcz i ks. Patryk, ks. Gracjan poinformuje telefonicznie swoich chorych.

8. Przy wyjściu z kościoła są wystawione Torby Miłosierdzia, do których składać możemy dary serca na święta wielkanocne dla najbardziej potrzebujących oraz mieszkańców Ukrainy. Tradycyjnie kosze na torby znajdują się przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

9. W naszym sklepiku polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz wiele cennych publikacji i prezentów na Święta.

10. W najbliższą środę (od godz. 14:00) o pomoc w posprzątaniu kościoła, prosimy parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 101 i 103 oraz wszystkich ludzi, którzy mają dobrą wolę i czas, żeby pomóc posprzątać.. Dziękujemy wszystkim za wczorajsze sprzątanie kościoła oraz p. Joannie i p. Andrzejowi.

11. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszła + Barbara Fornal, z ul. Tetmajera. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 10.04.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile