NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 17.04.2022 r.

Wszystkim Parafiom oraz Gościom z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Jezus, który pokonał śmierć nieustannie znajduje miejsce w codzienności Waszego życia i Waszych rodzin. Niech Maryja, Wspomożenia Wiernych ochrania Was od działania złego a Aniołowie Stróżowie i Święci Patroni niech swoim orędownictwem wypraszają niebo.

1. Pragniemy wyrazić podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy:

  • ks. Patrykowi i rodzicom ministrantów i lektorów za przygotowanie Ciemnicy;
  • ks. Andrzejowi oraz Domowemu Kościołowi za przygotowanie Grobu Pańskiego;
  • klerykowi Michałowi oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza za piękne przygotowanie Liturgii w minionych dniach Triduum Paschalnego;
  • scholii, składającej się z młodzieży, studentów oraz osób dorosłych za oprawę muzyczną i modlitwę śpiewem oraz p. Krzysztofowi;
  • wszystkim trwającym na adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim;
  • s. Zofii oraz p. Ewie za dekoracje kwiatowe;
  • p. Andrzejowi kościelnemu, p. Joannie, p. Ryszardowi oraz osobom, które posprzątały kościół
  • dziękujemy wszystkim, za składane dary serca w Torbach Miłosierdzia; osobom z Caritasu i ludziom dobrej woli za przygotowanie i rozdanie paczek świątecznych
  • paniom dobrej woli, za przygotowanie potraw świątecznych na plebanię;
  • TV Asta oraz pracownikom za transmisję Mszy św. rezurekcyjnej.

2. Dzisiaj i przez cały tydzień (do piątku) zapraszamy na różaniec, który odmawiamy w kościele o godz. 19:00, przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.

3. Nowennę do Bożego Miłosierdzia w tych dniach (do soboty włącznie) odmawiać będziemy po Mszy św. wieczornej.

4. W środę (20.04) kandydaci do bierzmowania z klas ponadpodstawowych mają swoją próbę w kościele o godz. 19:00. Różaniec, w tym dniu odmówimy w kaplicy św. Maksymiliana.

5. W czwartek (21.04) adoracja od godz. 17:00 odbędzie się w kaplicy św. Maksymiliana.

6. W piątek (22.04) ze względu na trwająca oktawę Wielkanocną, możemy spożywać potrawy mięsne.

7. W sobotę (23.04) Wspólnota Emmanuel z naszej parafii poprowadzi czuwanie modlitewne w wigilię Uroczystości Bożego Miłosierdzia. Rozpoczęcie po Mszy św. wieczornej o godz. 19:00 w kościele. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W przyszłą niedzielę przeżywamy Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Odpowiadając na prośbę Pana Jezusa wyrażoną do św. s. Faustyny Kowalskiej, o modlitwę w intencji nawrócenia grzeszników na 10 min. przed każdą Mszą św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
W tym dniu swoje święto przeżywa Caritas – tym samym składamy serdeczne podziękowania członkom naszego parafialnego Caritas za pomoc i zaangażowania dla najbardziej potrzebujących. W intencji Caritas modlić się będziemy na Mszy św. o godz. 10:30.

9. W naszym sklepiku polecamy świąteczny numer Gościa Niedzielnego.

10. W najbliższą sobotę (od godz. 10:00) o pomoc w posprzątaniu kościoła, prosimy parafian mieszkających przy ulicy Partyzantów, Połabskiej.

11. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli:
+ Norbert Buława z ul. Hutniczej,
+ Roman Łoboda z ul. Mickiewicza,
+ Helena Burko z ul. Złotej,
+ Włodzimierz Szulc z Al. Wojska Polskiego, pogrzeb w środę Msza o 11:00, na cm. o 12:00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 17.04.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile