VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 22.05.2022 r.

1. Zapowiedzi dot. święceń diakonatu kl. Michała Burzyńskiego.

2. Dzisiaj o godz. 18:00 uroczysta Msza św. odpustowa ku czci patronki naszej parafii NMP Wspomożenia Wiernych. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. Ryszard Ryngwelski. O godz. 17:30 modlitwa różańcowa prowadzona przez Żywy Różaniec, a po Mszy św. ok. 19:00 odśpiewamy litanię i po niej udamy się w procesji odpustowej wokół kościoła. Zachęcamy panów do niesienia chorągwi oraz dziewczynki do sypania kwiatów.

3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw majowych: w niedzielę o godz. 17:30, od poniedziałku do soboty bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

4. W maju zapraszamy również na apele jasnogórskie, od poniedziałku do soboty, na godz. 20:00 do kaplicy św. Maksymiliana, połączone z modlitwą i krótkimi rozważaniami.

5. W tym tygodniu – poniedziałek, środa i piątek zapraszamy wszystkie dzieci na nabożeństwa majowe o 16:30, przy figurze MB Wspomożenia Wiernych na zewnątrz kościoła.

6. W najbliższy czwartek (26.05) obchodzimy Dzień Matki. W związku z tym, wszystkim mamom za wstawiennictwem NMP życzymy Bożego błogosławieństwa, a zmarłym, swoimi modlitwami wypraszajmy radość nieba.

7. W sobotę (28.05) odbędzie się spotkanie grupy dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

8. W sobotę (28.05) w sanktuarium w Skrzatuszu odbędzie się Diecezjalny Dzień Dziecka. Zachęcamy rodziców z dziećmi do wspólnego udziału, rozpoczęcie o godz. 11:00, o 12:00 Msza św. a po niej tort, zabawy i „dmuchane miasteczko” oraz niespodzianka.

9. Pragniemy poinformować, iż od najbliższego tygodnie Msze św. w kaplicy w Ars Medicalu odbywać się będą w soboty o godz. 17:00. Będzie tak do soboty 25.06.2022r.

10. Uczniów klas 7 SP zapraszamy do zapisywania się na bierzmowanie. Zapisy trwają do końca roku szkolnego. Deklarację do bierzmowania, można pobrać ze strony internetowej lub zakrystii. Informacje u ks. Patryka.

11. Przy wyjściu z kościoła, na stolikach znajdują się ulotki dotyczące wakacyjnych duchowych propozycji w Sanktuarium w Skrzatuszu, m.in. rekolekcje dla rodzin w lipcu, a w sierpniu rekolekcje dla seniorów 60+. Zachęcamy do lektury.

12. Zbliża się czas wakacji. W związku z tym, dla dzieci, polecamy czas wakacyjnych rekolekcji w specjalnie przystosowanych ośrodkach, z pełnym wyżywieniem i profesjonalną opieką :

  • dla uczniów kl. 3 SP – od 25.06 do 01.07 (koszt 400 zł) czas rekolekcji w Połczynie Zdroju, podczas którego pogłębiona przez modlitwę i zabawę jest relacja z Panem Bogiem, a także nawiązanie nowych znajomości;
  • dla uczniów kl. 4 i 5 SP – od 3.07 do 14.07 (koszt 800 zł) w Gościnie;
  • oraz zapraszamy – od 1 do 13 sierpnia na 40 Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy ze Skrzatusza. W tym roku wychodzą trzy grupy. Grupa 1 z ks. Mateuszem Chmielewskim (mieszkańcy północy diecezji), grupa 2 z ks. Pawłem Baranem (mieszkańcy południa diecezji) i nowa grupa 3 – grupa pokutna i milczenia z ks. Gracjanem Ostrowskim. W tej grupie zwiększona jest ilość modlitwy i medytacji Pisma Świętego, a czas ciszy jest tylko podczas całodniowej wędrówki. Koszt udziału to 320 zł. Wszystkie noclegi wraz z jedzeniem zapewnione są w szkołach. Więcej informacji w zakrystii.

13. W naszym sklepiku nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa dla dzieci.

14. W najbliższą sobotę (od godz. 10:00) o pomoc w posprzątaniu kościoła, prosimy parafian mieszkających przy ul. Hutniczej. Dziękujemy paniom z Caritasu oraz wszystkim, którzy pomogli przy sprzątaniu kościoła.

15. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli:
+ Ewa Daromgraj, l. 80 z ul. Słowackiego;
+ Kazimierz Proń, l. 69 z ul. Bogusławskiego;
+ Bożena Kuna, l. 82 z ul. Małej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 22.05.2022r

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile