WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 29.05.2022 r.

1. W tym tygodniu, od środy (01.06) rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe, które w tygodniu – od poniedziałku do soboty – odprawiamy po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę i święta o godz. 17:30. W tym tygodniu także Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odmawiać będziemy po litanii.

2. W środę (01.06) przeżywamy Dzień Dziecka. Składając dzieciom najserdeczniejsze życzenia, nade wszystko w modlitwie powierzamy ich życie Bożej Miłości oraz opiece Matki Bożej.

3. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe po Mszy wieczornej oraz apele jasnogórskie.

4. W I czwartek (2.06) zapraszamy do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczniemy adoracją Pana Jezusa od godz. 17:00, a na Mszy św. o 18:00 będziemy modlić się razem z LSO wraz z rodzinami i RPSK.

W I piątek (3.06) spowiedź dla dzieci rozpocznie się od godz. 17:00. O godz. 18:00 Msza św. w intencji Straży Honorowej.

W I sobotę (4.06) zapraszamy na Mszę św. w kościele o godz. 7:00 w intencji wynagradzającej NS NMP. W związku z święceniami diakonatu w Koszalinie w tym dniu naszego kleryka, różaniec wynagradzający odmówimy po Mszy porannej.

Ks. Patryk odwiedzi swoich chorych, a księża swoich chorych w tym o wizycie, poinformują telefonicznie.

5. W sobotę (04.06) w kościele pw. Św. Wojciecha w Koszalinie, kleryk naszej parafii Michał Burzyński, przyjmie święcenia diakonatu. Pamiętajmy w tym dniu o nim i pozostałych kandydatach, w naszych modlitwach.

6. W przyszłą niedzielę w Zesłanie Ducha Świętego (05.06) zapraszamy na wieczór modlitewny, prowadzony przez scholę dziecięcą wraz z ks. Gracjanem o godz. 19:30 w kościele. Podczas adoracji Pana Jezusa, modlić będziemy się śpiewem do godz. 20:30, prosząc o pokój w ludzkich sercach i nawrócenie grzeszników. Ofiary zebrane na koniec przeznaczone są na potrzeby scholii dziecięcej, za które już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9:00.

8. Pragniemy, aby w naszej parafii powstała grupa dziecięca, gdzie przez modlitwę i zabawę będziemy zbliżać się do Pana Jezusa, a także kształtować swój charakter w duchu chrześcijańskich wartości. Pierwsze spotkanie organizacyjne w poniedziałek o 18:30 w salce obok przedszkola. Zakończy się ok. 19:45. Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji u ks. Gracjana.

9. Informujemy, iż Msze św. w kaplicy w Ars Medicalu odbywać się będą w soboty o godz. 17:00. Będzie tak, do soboty 25.06.2022r.

10. Przypominamy, iż według przykazania kościelnego zostało jeszcze dwa tygodnie na to, aby samemu, bądź naszym bliskim umożliwić przystąpienie do Komunii Świętej Wielkanocnej.

11. Uczniów klas 7 SP zapraszamy do zapisywania się na bierzmowanie. Zapisy trwają do końca roku szkolnego. Deklarację do bierzmowania, można pobrać ze strony internetowej lub zakrystii. Informacje u ks. Patryka, odpowiedzialnego za przygotowanie do bierzmowania.

12. Przy wyjściu z kościoła, na stolikach znajdują się ulotki dotyczące wakacyjnych duchowych propozycji w Sanktuarium w Skrzatuszu, m.in. rekolekcje dla rodzin w lipcu, a w sierpniu rekolekcje dla seniorów 60+. Zachęcamy do zabrania.

13. W naszym sklepiku nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa dla dzieci.

14. W najbliższą sobotę (od godz. 10:00) o pomoc w posprzątaniu kościoła, prosimy parafian mieszkających przy ul. Walecznych, Górnej. Dziękujemy paniom z Caritasu oraz wszystkim, którzy pomogli przy sprzątaniu kościoła.

15. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli:
+ Maria Hyży, pogrzeb we wtorek w Białej. Msza św. o godz. 12:00.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Piła, 29.05.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile