UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 5.06.2022 r.

1. W trwającym miesiącu zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych. W sposób szczególny modlimy się za wyświęconych wczoraj nowych diakonów, w tym naszego diakona Michała Burzyńskiego oraz o nowe powołania.

2. Dzisiaj (niedziela) zapraszamy na wieczór modlitewny o godz. 19:30 w kościele. Podczas adoracji Pana Jezusa, modlić będziemy się śpiewem razem ze scholą dziecięcą do godz. 20:30. Podczas adoracji, dla osób chętnych, będzie modlitwa wstawiennicza z nałożeniem kapłańskich rąk. Ofiary zebrane na koniec przeznaczone są na potrzeby scholii dziecięcej, za które składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Kolejne spotkanie grupy dzieci do kl. VI SP, jutro w poniedziałek (6.06) o 18:30 w salce obok przedszkola. Zakończy się ok. 19:45. Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji u ks. Gracjana.

4. W przyszłą niedzielę (12.06) gościć w naszej parafii będziemy diakona z naszego koszalińskiego seminarium, który skieruje do nas słowo, a po Mszach św. będzie zbierał ofiary na seminarium. Bóg zapłać.

5. W przyszłą niedzielę (12.06) zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny. Wyruszy po Mszy św. o godz. 12:30 z parafii Świętej Rodziny. Dalsze świętowanie na Placu Zwycięstwa.

6. Najbliższy weekend to także Jubileusz powstania Domu Miłosierdzia w Koszalinie i związane z tym uroczystości. Więcej informacji na plakacie.

7. Już dzisiaj pragniemy poinformować, iż po dwuletniej przerwie wraca procesja Bożego Ciała po ulicach naszej parafii. W tym roku przejdziemy ul. Salezjańską, Konarskiego, Żeromskiego, deptakiem obok Inter Marche, Orzeszkowej i Złotą.

8. Uczniów klas 7 SP zapraszamy do zapisywania się na bierzmowanie. Zapisy trwają do końca roku szkolnego. Deklarację do bierzmowania, można pobrać ze strony internetowej lub zakrystii. Informacje u ks. Patryka, odpowiedzialnego za przygotowanie do bierzmowania.

9. Od 15 do 19.06 w Domu Pielgrzyma w Skrzatuszu odbędą się rekolekcje wprowadzające w modlitwę wewnętrzną w duchu karmelitańskim. Więcej informacji na plakacie.

10. W sobotę 25 czerwca organizujemy wyjazd na 50 lecie powstania naszej diecezji, które obchodzić będziemy w amfiteatrze w Koszalinie. Plan programu i informacje na plakacie. Zapisy w zakrystii.

11. W sklepiku parafialnym polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.

12. W najbliższą sobotę (od godz. 10:00) o pomoc w posprzątaniu kościoła, prosimy parafian mieszkających przy ul. Hutniczej, Obrońców Helu. Dziękujemy paniom z Caritasu oraz wszystkim, którzy pomogli przy dekoracjach kwiatowych i sprzątaniu kościoła.

13. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy:
+ Maria Hyży, której pogrzeb odbył się we wtorek w parafii w Białej.
+ Krystyna Bałon, l.80 z ul. Makuszyńskiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 5.06.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile